Додека повеќе земји во светот ја забрануваат или ја ограничуваат употребата на вакцината на „АстраЗенека“, се појавија студии кои ги доведуваат во прашање ...
сите 41 | | | веќе видена

Чешка одлучи да протера 18 вработени во руската амбасада во Прага, за кои надлежните чешки служби тврдат дека се руски разузнавачи. „ Како чешки министер за ...
сите 162 | | | веќе видена

„Благодарни сме на сите лекари кои учествуваа во постапката на утврдување мозочна смрт, во експлантација и во трансплантацијата на органи, како и на сите оние ...
сите 40 | | | веќе видена

Семејството Сапунџиеви од Кавадарци вечерва се заблагодари за донираниот бубрег за нивниот 28-годишен син Блаже. Мајката Форка рече дека сочувствуваат со ...
сите 180 | | | веќе видена

Новата куќа во Лисабон на најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо, е во завршна фаза. Таа го чинеше фудбалерот на Јувентус седум милиони евра. Според ...
сите 12 | | | веќе видена

„Мојот син успеа преку родителите на Верица успеа да добие срце. На мојот син му се продолжи животот. Тој боледуваше од јануари од слабо срце. Разговаравме со ...
сите 180 | | | веќе видена

Згодни танчерки од Австралија завршија на сите насловни страни на тамошните медиуми, но и на столбот на страмот, откако во јавноста се рашири нивното видео ...
сите 17 | | | веќе видена

next