Полицијата вчера казнила 409 возачи во Скопје за разни прекршоци. Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (30.10.) продолжи со засилените ...
сите 349 | | | веќе видена

„Кога пандемијата со коронавирусот е во полн налет, бројот на инфицирани расте, болничките капацитети се полнат, а здравствените работници се преморени, важно ...
сите 745 | | | веќе видена

Неодамна познатата пејачка Јулија откри дека незјината ќерка Андријана се бори со рак. Полна со оптимизам, таа објави дека колку и да е голама болката, верува ...
сите 6 | | | веќе видена

Времето претпладне во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните часови, особено во северните и североисточните делови облачноста ...
сите 197 | | | веќе видена

Филипче урива рекорди секој ден. Црн петок за Македонија и граѓаните – заразени 934 лица. Бројот на активни случаи надмина 9.000, а бројот на починати се движи ...
сите 144 | | | веќе видена

Кошаркарите на Барселона со нестварен пресврт ја совладаа Басконија 72:71 во рамките на шестото коло во Евролигата. Басконија на нешто помалку од четири минути ...
сите 38 | | | веќе видена

Евроамбасадорот Дејвид Гир се надева дека што е можно побрзо ќе биде постигнат договор за преговарачката рамка и ќе може да се одржи меѓувладината конференција ...
сите 254 | | | веќе видена

Писателката Ксенија Николова денес ја промовира нејзината шеста книга, „Незадоволна“, во издание на книжарницата „Култура“. Книгата на која работеше една ...
сите 6 | | | веќе видена

Дејвид Бекам и Викторија ја одложија венчавката на нивниот најстар син Бруклин поради пандемијата. За да не се крати списокот на гости, свадбата, која беше ...
сите 12 | | | веќе видена

Регионалната поп-ѕвезда Дино Мерлин го објави првиот сингл „Ми“ од новиот албум, кој всушнот е и дванаесетти студиски албум на овој кантавтор, но прв по „Хотел ...
сите 18 | | | веќе видена

next