Пристигнувам во Собранието, со целосна заштитна Ковид-19 опрема, за да учествувам на денешната седница на која ќе ги усвоиме законите кои обезбедуваат ...
сите 570 | | | веќе видена

Плоштадите и парковите во неколку атински населби синоќа беа полни со друштва млади лица, кои собраа и покрај карантинот, рестрикциите и полицискиот час, а ...
сите 64 | | | веќе видена

Социјалдемократската младина на Македонија поднела Иницијатива за измена на Законот за субвенциониран студентски оброк, до Собранието на Република Македонија ...
сите 12 | | | веќе видена

Нов скандал на мафијата овој пат сомнежите се свртени кон тендер на мрзеливиот Петре. Очигледно на повидок е нов „Драги Рашковски“, ама овој пат во градот ...
сите 46 | | | веќе видена

Најдобро платениот фудбалер на денешницата, Португалецот Кристијано Роналдо освен што сака да се почести со скапоцени автомобили, сака да ужива и во луксузни ...
сите 12 | | | веќе видена

Македонскиот најдобар судија Александар Ставрев, ќе го суди големото грчко дерби, помеѓу Паок и Олимпијакос. Името на Ставрев да го суди големото денешно ...
сите 7 | | | веќе видена

next