Хосе Антонио Рејес во трагична несреќа го загуби животот на 1-ви јуни, а сега цели четири месеци по страшната сообраќајќа во Утрера, за првпат се огласи ...
сите 2 | | | веќе видена

Фудбалерот на Ливерпул, Харви Елиот доби казна од Англиската фудбалска федерација поради навредите упатени на сметка на англискиот репрезентативец Хари Кејн. ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонскиот футсал шампион Шкупи не успеа да обезбеди место во елитната фаза на Лигата на шампионите, а настапот во втората рунда го заврши со пораз од ...
сите 4 | | | веќе видена

Барселона преку својата официјална телевизија често ги става фудбалерите на интересни и возбудливи тестови, а секако и анкети кои се посебно возбудливи за ...
| | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација на Колумбија, Карлос Кеирош, ги демантирал медиумите дека Хамес Родригез самиот побарал да биде изоставен од списокот ...
сите 2 | | | веќе видена

Играчот од средниот ред на Барселона се чини дека ги освои срцата на навивачите на Каталонците, кои ја сакаат неговата посветеност, во напад и одбрана. Во ...
сите 24 | | | веќе видена

Во спортот сме научени да гледаме нокаути, но најчесто тоа се на борилачките терени. Овојпат еден неверојтно тешок нокаут е случи во бразилската Футсал лига. ...
сите 3 | | | веќе видена

Стефано Пиоли е нов тренер на Милан, но како што пишуваат дел од италијанските медиуми, првата опција бил Лучиано Спалети, довчерашен тренер на градскиот ривал ...
сите 27 | | | веќе видена

Во последно време постои сериозна дебата во германската фудбалска јавноста за тоа кој треба да биде голман број еден во националниот тим, односно дали и ...
сите 16 | | | веќе видена

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп по втор пат по ред е избран за тренер бр.1 во Премиер лигата. Тимот од Мерсисајд победи на сите три натпревари во англиската ...
сите 10 | | | веќе видена

Големата надеж на италијанска Фиорентина, Гаетано Кастровили (22) ја продолжи соработката со „виолетовите“ до 2024 година, па на промоцијата на новиот договор, ...
| | веќе видена