Кои се десетте најскапи тимови на светот? Ако досега сте имале дилеми, односно не сте го знаеле одговорот на ова интересно прашање сега ќе го дознаете и тоа ...
сите 6 | | | веќе видена

Сан Марино не си го оствари сонот, да постигне барем еден гол во премиерното издание на Лигата на Нации и ги заврши натпреварите со катастрофална гол-разлика ...
сите 5 | | | веќе видена

Роналдињо ужива во своите пензионерски денови и во последно време работи на промоција на фудбалот во различни страни ширум светот, а од неговата последна ...
сите 5 | | | веќе видена

Премиерот на Шпанија, Педро Санчез предложи на Мароко, заедно со Португалија да се кандидираат за домаќини на Светското првенство во фудбал во 2030 година, ...
сите 8 | | | веќе видена

Маруан Фелаини драстично го промени својот изглед и со својата најновата фотографија предизвика ерупција од реакции на социјалните мрежи, започнувајќи од ...
сите 11 | | | веќе видена

Георги Петков, чуварот на мрежата на бугарската фудбалска репрезентација вчера собори рекорд во европскиот фудбал. Петков се запиша во книгата на рекорди во ...
сите 4 | | | веќе видена

next