Миха Мевља има убави спомени од Скопје како играч на Зенит од Санкт Петербург и се радуваше на убедлива победа против Вардар на нашата национална арена. Зенит ...
сите 2 | | | веќе видена

Сантош го победи Палмеираш со 2:0 во големото дерби на бразилскиот фудбал кое се одигра ова утро, натпревар кој беше директна борба за второт место на табелата ...
сите 3 | | | веќе видена

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) на пет години суспендираше официјален претставник на Авганистан, бидејќи не пријавил информации за сексуално ...
сите 2 | | | веќе видена

Секс скандал ја тресе белгиската и европската јавност, откако во јавноста се појавија снимки од сексуален однос на неколкумина фудбалери од клубот Еспоар ...
сите 10 | | | веќе видена

Елвис Касомба ги направи сите можни салта за да го прослави голот за Мелбурн виктори против градскиот ривал Мелбурн сити, но по прегледување на моментот при ...
сите 16 | | | веќе видена

Уште на крајот на минатата сезона се појавиле тензии на реалција Лоренцо Инсиње – Карло Анчелоти. И сезонава нивниот однос е комплициран, а Инсиње често знае ...
сите 11 | | | веќе видена

 Кој го открил неговиот талент, дали Македонците ги бидува за танцување, знае ли да игра пајдушко и дали се живее од танц во нашата земја? Леонардо Хусеини на ...
сите 4 | | | веќе видена

Речиси три години поминаа од трагедијата која се случи на бразилскиот клуб Шапокоенсе. Авионот со кој патуваа играчите се сруши во Колумбија, во близина на ...
сите 4 | | | веќе видена

И во Крушевац им се скисели од начинот на којшто Црвена ѕвезда победува во последно време во Првата српска лига, а реагира тренерот на Напредак, Предраг Роган. ...
сите 2 | | | веќе видена

Денеска се се прати како на теренот така и на трибините, па лесно можете да се најдете на интернер, социјалните мрежи и да станете вирален хит со одредена ...
сите 2 | | | веќе видена

Кларенс Сидорф, поранешен фудбалер на Милан и тренер присутен на вчерашниот натпревар на Дал Ара меѓу легендите на Болоња и Реал Мадрид, во изјави за „Скај ...
сите 16 | | | веќе видена

next