Матео Ковачиќ брзо стана интересен за англиските медиуми откако направи трансфер од Реал Мадрид во Челси, а ако веќе призна дека посебно останал воодушевен од ...
сите 7 | | | веќе видена

Златан Ибрахимовиќ неодамна го постигна 500. гол во професионалната кариера. По повод јубилејот тој проговорил за критиките со кои се соочувал на почетоците на ...
сите 45 | | | веќе видена

Во претходните неколку месеци едно од најголемите откритија на англиската Премиер е Ричарлисон, кој заблеска на почетокот од сезоната во дресот на Евертон, во ...
| | веќе видена

Дружината на „HITC Sevens“ создаде уште едно видео со содржина која е доста интересна, необична и ќе предизвика интерес или поточно станува збор за добро ...
сите 3 | | | веќе видена

Поранешниот хрватски репрезентативец, Иван Класниќ во петокот пред германски суд го објасни својот случај против лекарот на својот поранешен клуб Вердер ...
сите 3 | | | веќе видена

На еден ден пред натпреварот во Лига Европа помеѓу ПАОК и Челзи, хулигани на ПАОК ги нападнале фановите на лондонските „сини" и во текот на ноќта на некој ...
сите 24 | | | веќе видена

next