Бразилскиот фудбалер Касемиро пред да почне да настапува како последен играч за врска. играл на позиција напаѓач. Во интервју за шпанска „Марка“ раскажал за ...
сите 23 | | | веќе видена

Секогаш скромен и умерен во зборовите. Без разлика на славата и заработката, никогаш не се чатали, туку почитува и цени од семејство до клуб, не заборава од ...
сите 10 | | | веќе видена

Серхио Рамос во саботата стана играчот со најмногу настапи во историјата на репрезентацијата на Шпанија. Дефанзивецот црвениот дрес го носел 168 пати и со тоа ...
сите 15 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 36 | | | веќе видена

На вчерашниот натпревар помеѓу Косово и Црна Гора се случи инцидент помеѓу навивачите. Околу 150 фанови на гостите влегоа во конфикт со домашните навивачи ...
сите 17 | | | веќе видена

Франк Рибери минатово лето како слободен агент можеше да ја избере новата средина откако ја заврши соработката со бундеслигашот Баерн Минхен. На крајот ...
сите 6 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 167 | | | веќе видена

Платата на напаѓачот на Бреша, Марио Балотели може да порасне четири пати, информира „Кориере дела Сера“. Сега 29-годишниот Италијанец заработува по еден ...
сите 14 | | | веќе видена

Голема трагедија се случи во Панчево. Некогашниот играч на Железничар и Чукарички Горан Марковиќ почина на 34-годишна возраст.Тој паднал од петтиот спрат на ...
сите 7 | | | веќе видена

Уго Лорис доживеа тешка повреда во предизвикот на Тотенхем за Брајтон, и голманот нема да се врати до крајот на јануари. Во оваа ситуација, водачите на клубот ...
сите 47 | | | веќе видена

Англискиот селектор Герет Саутгејт му даде на фудбалерот од средниот ред, Рос Баркли стартна позиција на вечерашниот меч со Бугарија и тој одговори со два гола ...
сите 3 | | | веќе видена

next