Конкурсот за наследник на Суарез е одамна отворен, Барселона се подготвува за живот по Уругваецот. Првично имаше три имиња, но според тврдењата на „Дон Балон“, ...
сите 32 | | | веќе видена

Клубот ја анализирал контроверзната објава на турскиот фудбалер, имало дискусии меѓу лидерите на клубот и играчот, а заклучокот беше прекинување на соработката ...
сите 6 | | | веќе видена

Италијанскиот фудбалски прволигаш Удинезе во летниот преоден рок успеа да ги одбие сите напади од големите екипи за услугите на Родриго Де Пол за да денеска ...
сите 80 | | | веќе видена

Лука Јовиќ има разочарувачки старт на кариерата во Реал Мадрид, но на сето тоа, се надоврза и конфликтот кој го има со српскиот селектор Тумбаковиќ кој воопшто ...
сите 24 | | | веќе видена

Гвардиола не се штедеше на критики до Шпанија по најновите случувања во однос на актуелното прашање со независноста на Каталонија, тој посочи дека таа држава ...
сите 7 | | | веќе видена

Германскиот фудбалер со турско потекло, Месут Озил, покажа како изгледа неговиот лондонски дом и ги остави своите фанови без зборови. Иако е роден и пораснат ...
сите 12 | | | веќе видена

Се верува дека за Манчини приоритет е контролна средба со Хрватска, која според него е најидеална селекција за да се проверат реалните сили и квалитети на ...
сите 33 | | | веќе видена

Елиф Елмас полека прераснува во лидер на македонската фудбалска репрезентација заедно со неуништливиот Горан Пандев, а добрите настапи кои ги имаше во ...
сите 143 | | | веќе видена

Официјална Франција побара од УЕФА, Турција да биде казнета откако неколку турски репрезентативци го прославија голот во милитарен-војнички стил во Париз каде ...
сите 11 | | | веќе видена

Цезар Луис Меноти засекогаш ќе остане запаметен во јавноста како човекот кој на Аргентина и ја донесе првата титулата на мундијалите, односно како тренер тој ...
сите 34 | | | веќе видена

Во летото 2003 година, во англискиот фудбал се појави Роман Абрамович, руски тајкун кој стана сопственик на Челзи за сума 160 милиони евра. Интересно е што ...
сите 9 | | | веќе видена

next