Вардаровите навивачи на Вардар го исполнија ветеното и денес донираа средства во борбата против пандемијата. „Комитите“ уште еднаш покажаа дека имаат големо ...
сите 4 | | | веќе видена

Како што е добро познато спортот е стопиран поради пандемијата од коронавирусот и од секаде ни пристигнуваат пораку да се седи дома и да се почитуваат ...
сите 14 | | | веќе видена

Дарко Панчев денес во утринската емисија на „Ја Сакам Македонија“ на „Сител“ телевизија зборуваше за некои актуелни теми кај нас и во светот. Панчев помеѓу ...
сите 35 | | | веќе видена

Одлуката на челниците на Жупилер лигата да ја прекине сезоната и да го прогласи Бриж за шампион не им се допадна во УЕФА која веднаш им се закани на сите земји ...
сите 69 | | | веќе видена

Икер Касилјас постојано е активен на социјалните мрежи и дава предлози за тоа како може полесно да се мине цела оваа криза со коронавирусот, но бидејќи не се ...
сите 11 | | | веќе видена

На денешен ден, 6 април, точно пред една деценија, фудбалскиот свет посведочи на мајсториите на Лионел Меси. Во реваншот против Арсенал во четвртфиналето од ...
сите 15 | | | веќе видена

next