По успешно изгласаните уставни измени во македонското Собрание и во пресрет на ратификацијата на Договорот од Преспа во грчкиот Парламент, како и за одлуката ...
сите 22 | | | веќе видена

Повеќе од 100 пожарникари-спасувачи и вработени во службата за вонредни ситуации во јужна Шпанија, денеска се во потрага по двегодишното дете кое во неделата ...
сите 10 | | | веќе видена

Брус Камбел помина година во преуредување на патнички авион за од него да направи дом. Тоа конечно му успеало, а во продолжение може да ѕирнете во неговата ...
сите 2 | | | веќе видена

Овие жени денеска во Лондон испратија посебни пораки. Членките на „Love Disfigure" здружението, кое се залага за различност во модата и се бори за различните ...
| | веќе видена

„Дрн-дрн“ Саботажа, емитувана на 14 јануари 2019 година (понеделник) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А
сите 9 | | | веќе видена

Најбараниот италијански бегалец, радикалниот левичар Џезаре Батисти, пристигна во Рим, откако претходно беше уапсен во Боливија. Снајперистите го следеа ...
сите 18 | | | веќе видена

Со усвојувањето на уставните измени во Скопје, со кои е променето името на државата во Република Северна Македонија, на оваа држава и се отвораат вратите на ...
сите 17 | | | веќе видена

Стејт департментот на САД денеска ја објави Интегрираната стратегија на земјата за Грција како сојузник од ЕУ и НАТО, во која Грција се смета за „столб на ...
сите 47 | | | веќе видена

Најновите информации од опозицијата кажуваат дека тие сега почнуваат да условуваат со двојни избори - или ќе има и претседателски и предвремени парламентарни ...
сите 7 | | | веќе видена

Професорката Билјана Ванковска со порака до ракометните репрезентативци откако владата потврди дека премиерот Заев тргнал кон Германија каде се игра светското ...
сите 5 | | | веќе видена

Хрватскиот министер за одбрана Дамир Крстиќевиќ денеска, откако Владата ја поништи одлуката за набавка на израелски борбени авиони, изјави дека ќе започне нов ...
сите 41 | | | веќе видена

По емитувањето на репортажата на ТВ21 за учениците од велешкото село, Караслари, кои, иако се Албанци, не учат на албански јазик, реагираше и невладината ...
сите 3 | | | веќе видена

„Ако продолжиме без заеднички пат, ризикуваме да ја уништиме европската зграда“, рече Конте на прес-конференција на која зборуваше за средбата со еврокомесарот ...
сите 38 | | | веќе видена

Франција го поздравува конечното гласање на уставните амандмани на 11 јануари од страна на македонското Собрание и оценува дека станува збор за значајна етапа ...
сите 32 | | | веќе видена

Уставните измени и денеска наидоа на реакција кај опозициската ВМРО-ДПМНЕ, од каде повторно повикаа на предвремени парламентарни избори. Партискиот портпарол, ...
сите 51 | | | веќе видена

next