Брзината во пристапот до финансиски средства е се поголем приоритет кај граѓаните, а доволен показател за тоа е и бројот на финасиски друштва кој се зголеми во ...
сите 39 | | | веќе видена

Различни толкувања и реакции во земјава предизвика промовирањето на слоганот „Macedonia the GReat“ од страна на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис минатата ...
сите 115 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишниот Зија Удин, кој работел како обезбедување во „Примарк“, е осуден на 14 години затвор, откако принудувал тинејџерки сексуално да го ...
сите 14 | | | веќе видена

По барање на фармерите продолжен е рокот за аплицирање за субвенции за произведено и предадено млеко за периодот мај – септември 2019 година, како и рокот за ...
сите 13 | | | веќе видена

Ненадеен здравствен проблем на еден од синовите на Мартин Протогер е причината поради која денес задоцнил на рочиштето за „Титаник“. Синот на Протогер утринава ...
сите 2 | | | веќе видена

Чистењето на коритото на Вардар е законска обврска на Град Скопје и за вакви активности не е потребна дозвола од никого. Вака искоментира градоначалникот Петре ...
сите 13 | | | веќе видена

По повод излегувањето од печат на романот „Александар и Клеофила“ од Паскал Гилевски, во мултимедијалниот културен центар „Матица ексклузив“ од 12 до 15 часот ...
сите 9 | | | веќе видена

Научно-стручна дебата на тема „Превентивни и форензички аспекти на намалувањето на ризиците од катастрофи“ ќе се одржи денеска во Скопје во организација на ...
сите 4 | | | веќе видена

Веројатно не постои човек што барем еднаш не ја обвинил технологијата за создавање на едно френетично, плитко општество, кое сè позабрзано ита кон катаклизма. ...
сите 2 | | | веќе видена

Иран и покрај децении меѓународни санкции, во последните години успеа да развие најпрецизни и најефикасни проектили и неговата балистичка програма е најсилна ...
сите 8 | | | веќе видена

Плоштадот Свети Марко во Венеција денеска повторно е поплавен и затворен за јавност, откакои градот беше погоден од плима со висина од 150 сантиметри, трето ...
сите 132 | | | веќе видена

Добивам впечаток дека Заев е „burnout“ политичар, коментира новинарот Сеад Ризвановиќ по Ја гледав вчерашната дебата на МТВ . Ги слушаме истите фрази од пред ...
сите 2 | | | веќе видена

Предметот „ТНТ“ на СЈО е далеку од застарување, како што се обидуваат да прикажат некои медиуми наклоенти кон власта. Оваа лажна вест се пласира единствено за ...
сите 52 | | | веќе видена

next