Незадоволни пациенти кои чекаат и по еден час возило на Брза помош или со часови патуваат до здравствена установа каде треба да добијат медицинска помош, ...
сите 18 | | | веќе видена

Овој закон ги утврдува компетентните власти, нивните надлежности, односно процесот на признавање на професионалните квалификации во Република Македонија, ...
| | веќе видена

Дигитална трансформација претставува процес на зголемена употреба на дигитални алатки и технологии од страна на една организација (компанија) со цел да се ...
сите 11 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Денес Полска ги користи неограничените можности што ги нуди ЕУ, објави  на својот „Твитер“ профил претседателот на Европскиот совет Доналд Туск кој преку видео ...
сите 13 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на уставното име на државата и бришење на историјата, ...
сите 24 | | | веќе видена

Ивор Мицковски му одговри на Мухамед Зекири на фејсбук кој вчера изјави дека само криминалците се против референдумот кој е закажан за 30 септември. „Зекири: ...
сите 7 | | | веќе видена

Скопјани многу пати знаат да се разладат во водите на реката Треска. Особено за викенд или празници брегот на реката е полн со посетители. Топлото време ...
сите 3 | | | веќе видена

Amazon има посериозни проблеми периодов. Компанијата откри дека има вработени кои за паричен надомест ги откриваат доверливите податоци од продажбите. ...
сите 8 | | | веќе видена

„Најбогатиот Македонец: Бугарија ни е најблиска, Заев и Борисов решија децениски спор“, „Најбогатиот Македонец: Бугарија ни е најблиска, изгубивме 27 години со ...
сите 19 | | | веќе видена

Европската Унија деновиве призна дека големите светски брендови произведуваат производи со различен квалитет, во зависност дали тој е наменет за земјите членки ...
сите 11 | | | веќе видена

Општата регулатива за заштита на лични податоци GDPR (General Data Protection Regulation) која на корисниците им дава поголема контрола врз сопствените ...
сите 25 | | | веќе видена

Извршниот комитет на Одборот на Универзитетот во петокот, 14 септември, 2018 година го одржа својот 30. состанок во Љубљана, Словенија. На овој состанок беа ...
сите 9 | | | веќе видена

Во Универзитетот во Тетово утре напладне ќе биде промовирана книгата „Македонски мултиетнички јазли“ битка за едно или две општества од професорот Петар ...
сите 14 | | | веќе видена

next