Најмалку девет цивили загинаа во воздушен напад врз источната авганистанска провинција Логар, соопштија денеска локалните власти, пренесе ДПА. Меѓу загинатите ...
сите 13 | | | веќе видена

Потпишувала ли специјалната обвинителка Јанева решенија со кои се олеснувала постапката за обвинети или осомничени во процеси на СЈО. Ако е одговорот позитивен ...
сите 5 | | | веќе видена

Еден 57-годишен маж загина во експлозија на котел во фабриката Месна индустрија Матијевиќ во Нови Сад.Екипата на брза помош, која добила дојава три минути пред ...
сите 68 | | | веќе видена

Фондот за иновации троши 430.000 евра за ревизорски компани кои ќе мониторираат дали фирмите кои добиле гранд за иновации се држат до бизнис планот или фаќаат ...
| | веќе видена

Одбиено и второто барање на Сеад Кочан за одложување на затворската казна, кој, овој пат, поради болест бараше да не влезе во затвор. Тој е осуден на 4 години ...
сите 85 | | | веќе видена

Еден човек е уапсен од жандармите во Париз откако се качил на ѕидот на зградата на Националното собрание и го отстранил тробојното знаме, пишува „Ле ...
сите 2 | | | веќе видена

Кина воведува такси за група производи од ЕУ, Јапонија, Јужна Кореја и Индонезија, соопшти кинеското Министерство за трговија. Таква одлука е донесена по ...
сите 10 | | | веќе видена

Македонија минатата година извезла сладолед во вредност од 7,9 милиони долари или 6,6 милиони евра, според што е 46 најголем извозник на сладолед во светот, ...
сите 5 | | | веќе видена

Бербата на вишни во источниот регион е при крај. Овоштарите велат дека годинашната реколта поради пролетните мразови ќе биде преполовена, но квалитетот е ...
| | веќе видена

Вчера околу пладне на ул. „Радован Ковачевиќ“ во Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода Ќ.Х. (46) од Скопје поради тоа што упатувал закани кон ...
сите 22 | | | веќе видена

Америкaнскиот претседател Доналд Трамп испрати честитки до премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху, за најдолгиот премиерски стаж во историјата на таа земја. – ...
сите 10 | | | веќе видена

Демонстрантите го уништија кинескиот национален амблем во Канцеларијата за врски на Пекинг во Хонг Конг Кина реагираше откако група антивладини демонстранти во ...
сите 11 | | | веќе видена

next