Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Членството во ЕУ и НАТО ќе овозможи инвестиции кои ќе отворат нови работни места и на тој начин ќе се сопре трендот на иселување на младите, рече на денешната ...
сите 61 | | | веќе видена

Денеска, на првиот час, учениците Албанци во гимназијата “Кочо Рацин“ имаа час по албански јазик, а им предаваше професорката Линдита. Таа го заведе денешниот ...
сите 13 | | | веќе видена

Референдумскиот молк започнува 48 часа пред денот на гласањето, односно на 28 септември 2018 година и завршува со затворањето на гласачките места во 19 часот ...
сите 25 | | | веќе видена

Денештото отворено Студио 1 го почнуваме со веста за формирањето на судско-новинарскиот форум. Уредничката на денот Јадранка Костова разговара со уредничката ...
сите 26 | | | веќе видена

Ако не се преземат итни мерки, обемот на сметот во светот ќе се зголеми за 70 проценти до 2050 година и ќе достигне 3,4 милијарди тони, се наведува во ...
сите 17 | | | веќе видена

Двајцата евро-пратеници кои неколку дена имаа средби со политички и граѓански претставници, денеска изјавија дека во врска со претстојниот референдум воопшто ...
сите 37 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство по допрен глас од соседите ќе го истражува случајот со семејството кое живее во станот во скопската населба Аеродром кое живее ...
сите 187 | | | веќе видена

Денеска, во Владата, министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу, и подносителите на проекти потпишаа договори за кофинансирање на проектите од првиот ...
сите 40 | | | веќе видена

Од АД Те-То Скопје реагираат дека сите активности се во согласност со законите и ги почитуваат одлуките на надлежните институции и постапуваат по нив. Како што ...
сите 24 | | | веќе видена

Јавното обвинителство формира комисија за следење на евентуалните нерегулараности за време на престојниот референдум на 30 септември. Оттаму наведуваат дека ...
сите 23 | | | веќе видена

Целата политичка елита продефилирала низ стриповите на илустраторот на „Фокус“ Игор Стевковски, од времето на претседателот Борис Трајковски, се до ...
| | веќе видена

Од храната, водата, воздухот па се до економијата и здравствените услуги кои ги добиваат граѓаните во земјата сето ова ќе биде ставено под лупата на скринингот ...
сите 24 | | | веќе видена

next