Жител на Вратница почина додека заедно со мештаните од ова село вчера ја бранеа Вратничка река за каде има најавено дека ќе се гради хидроцентрали.Од Месната ...
сите 5 | | | веќе видена

Се ближи датумот кога оваа влада нема да може да донесува и спроведува одлуки, а Министерството за економија сè уште не поднело барање до Владата за одземање ...
сите 21 | | | веќе видена

Најмалку четири лица се повредени на филипинскиот остров Минданао во понеделникот како резултат на земјотресот со јачина од 5,9 степени според Рихтеровата ...
сите 75 | | | веќе видена

Скапата пропаганда што ја води локалната власт предводена од Стефан Богоев претставува обид за прикривање на нетранспарентноста во работењето на Општина ...
сите 9 | | | веќе видена

Претседателот на „Алтернатива“, Африм Гаши, придружуван од Генералниот Секретар, Скендер Реџепи, денес оствари средба со францускиот амбасадор во земјава, г. ...
сите 11 | | | веќе видена

И Германија има нон-пејпер за ЕУ. Далеку подобар, попрецизен, поконкретен и полековит од францускиот, пишува аналитичарот Арсим Зеколи, кој смета дека тој ...
| | веќе видена

Комисијата за труд и социјална политика на ВМРО-ДПМНЕ денеска преку својот Фејсбук статус пишува дека министерката за труд и социјална политика Мила Царовска ...
сите 8 | | | веќе видена

Постои паралелизам и недостаток на координација во нашите институции и тоа придонесува да нема реформи, тој вели датумот за преговори не значи ништо ако се ...
сите 23 | | | веќе видена

На 20 ноември, со почеток во 18 часот и 30 минути во НУУБ „Гоце Делчев“ во Штип, ќе се одржи Средба со читатели, по повод новата книга „Маалски прикаски (1+2)“ ...
сите 3 | | | веќе видена

Партијата Левица одлучила да го тужи за клевета Џабир Дерала од Цивил, за два негови написи на порталот Цивил Медиа, но тој смета дека ова е антидемократски ...
сите 6 | | | веќе видена

next