Трудовите инспектори остануваа неефикасни. Во последниот извештај на Хелсиншкиот комитет кој се однесува на периодот од ноември 2019 до јануари годинава се ...
| | веќе видена

Одбиени проектите на Центарот за култура Григор Прличев во Охрид за подобрување на енергетската ефикасност. И покрај тоа што станува збор за огромен простор ...
сите 3 | | | веќе видена

Претседателот на Македонското Меѓународно Движење за човекови права на македонците од Канада и безкомпромисен борец за зачувување на македонскиот идентитет и ...
сите 2 | | | веќе видена

За помалку од една година, унгарските претприемачи станаа официјални сопственици на повеќе од десет електронски, печатени и мрежни медиуми во Македонија. Питер ...
сите 42 | | | веќе видена

Зоран Аќимовиќ кога се собере на оној град има испратено речиси цел град. Тој веќе дваесет години работи како гробар, копајќи вечен дом за починатите низ ...
| | веќе видена

На целата македонска јавност и беше чудно што тогашниот премиер Зоран Заев не е присутен на инаугирацијата на новоизбраниот претседател на Македонија, Стево ...
сите 41 | | | веќе видена

Деловните знаци и жигови на „Слободен печат“ вчера беа злоупотребени во официјален предизборен спот на ВМРО-ДПМНЕ. Во спотот потпретседателот на партијата ...
сите 41 | | | веќе видена

Пчеларите од Македонска Каменица го одбележаа заштитникот на пчеларите ,,Св.Харалампиј”. На настанот кој по тој повод го организираше Здружението на граѓани – ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи на Јамајка, официјално објавила дека оваа држава не донела одлука за признавање на Косово како независна држава, пренесува ...
сите 32 | | | веќе видена

Само 30 отсто од Бугарите си ги мијат забите. Тоа го соопшти за Бугарската национална телевизија претседателот на Бугарскиот стоматолошки сојуз д-р Николај ...
сите 10 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Италија, Луиџи ди Мајо, предупредува дека војната во Либија мора да се запре, инаку Европа ќе се соочи со нова мигрантска ...
сите 12 | | | веќе видена

Девојка и нејзиното момче од Зајечар, двајцата зависници од дрога, беа уапсени вчера под сомнение дека го убиле девизниот пензионер, Слободан Здравковиќ (76), ...
сите 6 | | | веќе видена

Зоран Михајов Исмаил Мачев својата атлетска кариера ја започна во средината на 70-сеттите години во АК Работнички и тоа на патеки што не му одговараа – 5 и 10 ...
сите 6 | | | веќе видена

Манастирскиот комплекс Свети Атанасиј од тетовски Лешок упати јавен повик до верниците да го помогнат со донации градењето на новиот конак. На први овој месец ...
сите 7 | | | веќе видена

Националната научно-творечка установа Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) е основана на 23 февруари 1967 година. За нејзин прв претседател ...
сите 8 | | | веќе видена

next