Сајтот Porn Hub ја објави својата статистика за посети Веб-страницата за возрасни Porn Hub ги објави своите резултати од посети во текот на 2019 година, а во ...
сите 43 | | | веќе видена

Јавното претпријатие „Дрисла“ го распиша тендерот за набавка на три теренски возила. Проценетата вредност на овие возила е во износ од 6,5 милиони денари (над ...
сите 2 | | | веќе видена

Постојаниот претставник на САД во ОН, Кели Крафт, го повика членките на Советот за безбедност на ОН да го поддржи проектот, американска нацрт-резолуција за ...
сите 9 | | | веќе видена

Владата да се формира што поскоро, економијата да биде приоритет, а во советодавниот тим да бидат вклучени аполитични експерти кои ќе имаат постојана ...
сите 12 | | | веќе видена

Во тек се активности за проширување на електричното осветлување во Берово. Активностите се одвиваат на повеќе локации во градот. – Во рамки на активностите на ...
сите 10 | | | веќе видена

Нашата земја никогаш не престанува да изненадува со своите природни македонски убавини. Овојпат ве запознаваме одблиску со една од најубавите пештери во ...
сите 7 | | | веќе видена

Компанијата „Мајкрософт“ на својата веб-страница го издвои Универзитетот „Гоце Делчев“-Штип како успешен пример за премин од физичко во учење на далечина. ...
сите 25 | | | веќе видена

Македонија тоне со Зоран Заев секој ден во секој поглед. Бројот на заразени од корона надмина 12 илјади лица, 6 пати повеќе од прогнозите на Филипче. Но ...
сите 58 | | | веќе видена

Мнозинството Шкоти ја поддржуваат идејата за независност од Велика Британија, според анкета чии резултати беа објавени од Институтот „Југов“. Анкетата за ...
сите 20 | | | веќе видена

Десеттиот фестивалски ден на „Охридско лето“ носи две интересни содржини, концерт на украинското дуо Дима Ткаченко на виолина и Роман Лопатински на пијано, ...
сите 52 | | | веќе видена

На летната сцена од прилепскиот ЦК „Марко Цепенков“ од 27 до 29 август (четврток до сабота) ќе се одржува деветтиот по ред „ Прилеп џез викенд “. На програмата ...
сите 3 | | | веќе видена

next