Од Подрачната единица на МЗШВ Куманово ги повикаа земјоделците кои имаат склучено договори за закуп за државно земјоделско земјиште навреме и во целост да го ...
сите 11 | | | веќе видена

Соочен со континуираните штрајкови на вработените во образованието и на медицинскиот персонал, хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ потклекна пред притисоците и ...
сите 134 | | | веќе видена

Директорката на ЕПИ, Симонида Кацарска во изјава за Стандард вели дека се поизвесно е дека на состанокот на Советот нема да има одлука за поддршка на ...
| | веќе видена

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш го поздравува секој напор со цел деескалација на ситуацијата во североисточна Сирија и заштита на цивилите, изјави ...
сите 31 | | | веќе видена

Десет лица се здобиле со лесни телесни повреди во осум од вкупно 14 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во ...
сите 116 | | | веќе видена

Еден од најуспешните македонски играни филмови „Исцелител“ ќе се прикаже во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид на 25-ти и 26-ти октомври во 20.00 ...
сите 34 | | | веќе видена

Ракометните и кошаркарските нисколигаши прогласија дека нема да играат во Првата лига во ракомет и втората лига во кошарка, беше објавено на денешната ...
сите 19 | | | веќе видена

Лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг-ун се фотографираше на коњ на планина покриена со снег, а тие фотографии преплашија многу Корејци. На фотографиите се гледа ...
сите 26 | | | веќе видена

На седницата на Градското собрание на Вуковар, на дневниот ред беше донесување на предлог Заклучокот за достигнатите степени на разбирање, солидарност, ...
| | веќе видена

next