До сега не е евидентиран случај поврзан со застапување во прашањата од областа на животната средина и не е користен механизамот за бесплатна правна помош во ...
сите 9 | | | веќе видена

Хрватскиот Парламент денеска го усвои буџетот за следната година, кој предвидува економски раст од пет проценти, со проекции за 2022 и 2023 година. Буџетот ...
сите 28 | | | веќе видена

Во Македонија требаше да се одржи лидерска средба пред блокадата од Бугарија за отворање на пристапните преговори со Европската унија, со цел заеднички да се ...
сите 6 | | | веќе видена

Вечерва според мерните станици за квалитет на воздухот од Министерството за животна средина и просторно планирање најзагаден е воздухот во Лисиче. Таму се ...
сите 43 | | | веќе видена

Бугарскиот новинар и сопственик на агенцијата БГНЕС, Љубчо Нешков, кој денес го објави интервјуто со премиерот Зоран Заев што предизвика многу полемики, тврди ...
сите 37 | | | веќе видена

Францускиот сенат усвои Резолуција со која се повикува Владата да ја признае независноста на Нагорно Карабах. Документот е усвоен со 305 гласа „за“, додека ...
сите 76 | | | веќе видена

Вознемирувачка снимка се шири на интернет на која е прикажано како обезбедувањето влече тинејџер на под и го исфрла од објектот. Инцидендот се случил во бар во ...
сите 2 | | | веќе видена

Поранешниот балкански дипломат Тимоти Лес вели дека регионот, под раководство на новиот американски претседател Џо Бајден, ќе биде еден вид „ЕУ-Југославија“ – ...
сите 27 | | | веќе видена

Хрватската канцеларија за сузбивање на корупцијата и организираниот криминал (УСКОК) поведе обвинение против 11 лица кои се обвинети за набавка на хрватски ...
сите 3 | | | веќе видена

Џонсон му одговорил на осумгодишниот Монти кој му пишал прашувајќи го дали Дедо Мраз ќе може да испорача подароци оваа година. Во рачно напишаната порака, ...
сите 6 | | | веќе видена

„Раст на Гарантираната минимална помош за 300 % , раст на минималната и просечната плата, стабилизација на пензискиот систем, воведување на социјалната ...
сите 25 | | | веќе видена

next