Претседателот Стево Пендаровски е оптимист дека германскиот Бундестаг ќе донесе позитивна одлука во септември и оти потоа ќе се чека на формална одлука на ...
сите 103 | | | веќе видена

Пратеникот и екс министер за надворешни работи, Антонио Милошоски, побара оставка од Заев, Димитров и Османи заради блокадата во ЕУ за датум за преговори. Се ...
сите 81 | | | веќе видена

Иако компанијата „Боинг“ долго време имаше проблем со продажбата на проблематичниот модел „737“, се чини дека неделава среќата ѝ се насмевна. Во вторникот ...
сите 22 | | | веќе видена

Република Македонија не доби датум за преговори со Европската Унија и по најновиот состанок на министрите за надворешни работи на земјите-членки на Унијата. ...
сите 3 | | | веќе видена

Стопанствениците од погоните од индустриската зона во Визбегово денеска излегоа повторно на протест и побараа од Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје, ...
сите 17 | | | веќе видена

Засега сѐ уште шансите за почеток на преговори се повисоки од веројатноста тоа да не се случи. Колумна на Петар Арсовски. Член на ЦДУ за ФАЦ изјави дека не ...
сите 2 | | | веќе видена

Ноќеска околу 3:30 часот во сообраќајна незгода која се случила на автопатот Ниш – Белград, во близината на Нови Врачин, загина Македонски државјанин возач на ...
сите 14 | | | веќе видена

Интегрално го пренесуваме фб статусот на Зекир Рамчиловиќ: Можеше да има и датум, но како што стои во заклучоците поради ограниченото време одлуката ќе биде ...
сите 10 | | | веќе видена

Во големата акција биле уапсени две лица за кои постоело сомнение дека ја финансираат исламската држава, соопштија од рускиот Истражен комитет. Претресите биле ...
сите 10 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, во трибина објавена во париски „Ле Монд” објаснува зошто нашата земја се согласи да го промени своето ...
сите 10 | | | веќе видена

next