Членството во Европската унија и НАТО за младите во Република Македонија значи поквалитетно образование, подобар образовен систем, можност за студирање на ...
сите 35 | | | веќе видена

Албанската полиција во градот Берат заплени 441 килограми марихуана обработени во форма на чоколада, два килограми хероин,помала количина кокаин и рачни ...
сите 38 | | | веќе видена

Директорот на Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи (КОВЗРГ) Даријан Сотировски се сретна со амбасадорот на Исламската Република Иран во ...
| | веќе видена

next