Африканскиот потпретседател на Светска Банка, Хафез Ганем, изјави дека Танзанија ќе добие заем од 300 милиони долари за подобрување на образованието, но откако ...
сите 11 | | | веќе видена

Третата неделата на италијанската кујна во светот, во Македонија ќе биде одбележана со низа настани во организација на Амбасадата на Италија во Скопје и ...
сите 3 | | | веќе видена

11 години ВМРО-ДПМНЕ не водеше сметка за студентите, Владата предводена од СДСМ континуирано вложува во унапредување на образованието Со 11 годишното ...
сите 67 | | | веќе видена

Петстотини лозари побаруваат 850.000 евра за грозје предадено во 2015 година. Со оглед дека винаријата во Кавадарци која своевремено беше отворена со германски ...
сите 3 | | | веќе видена

Жителите во северниот дел на Европа треба да се подготват за температури под вообичаените во периодот од декември до февруари, додека во јужните региони можно ...
сите 9 | | | веќе видена

Убедени сме, а тоа ќе се воспостави и во текот на постапката, дека во комуникациите нема ништо што ги инкриминира овие обвинети за ова кривично дело. Апсолутно ...
сите 60 | | | веќе видена

Невладините ќе ја тужат државата за уништено здравје поради аерозагадувањето. Се сомневаат дека борбата со загадениот воздух е приоритет на Владата поради тоа ...
| | веќе видена

На 18.11.2018 година во 11.50 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, К.Ц.(59) пријавил дека неколку дена не го видел неговиот сосед С.Џ.(77). По ...
сите 69 | | | веќе видена

Многу земјотреси ова попладне на Балканот и во Европа. Последниот потрес попладнево е регистриран во Бугарија, Софија, со јачина од 2,8 степени по рихтеровата ...
сите 96 | | | веќе видена

Граѓански активисти, Меѓаши и новинари за човекови права ќе ја тужат државата пред домашните и меѓународни судови поради аерозагадувањето. Организациите ...
сите 49 | | | веќе видена

Во Македонија нема точни податоци кај колку луѓе ниту најсилните антибиотици не делувале во битката со бактериите. Официјално се знае дека во земјава годишно ...
сите 14 | | | веќе видена

next