Во својата богата историја, Битола го добила и називот град на конзулите и на клавирите. Според хроничарите, ваквите епитети градот под Пелистер со право ги ...
сите 5 | | | веќе видена

Тајната иранска архива која што ја запленија израелските агенти оваа година укажува на тоа дека нуклеарната програма на Техеран е многу понапредна од тоа што ...
сите 38 | | | веќе видена

Американската компанија „Убер технолоџис“ во изминатото тромесечие забележа зголемување на загубите на повеќе од милијарда долари, додека приходите се ...
сите 50 | | | веќе видена

Од 19-ти ноември, до крај на годината стартува со работа канцеларијата на Управата за јавни приходи наменета за годишна даночна пријава која ќе биде отворена ...
сите 30 | | | веќе видена

Во посета на касарната во Ѓорче Петров, во моментот кога пристигна најголемата пратка на нови гуми за армиските возила од набавката за годинава. Работите ...
сите 19 | | | веќе видена

Во татар во американскиот град Балтимор дошло до инцидент кога еден маж почнал да извикува: Хајл Хитлер! Хајл Трамп! Инцидентот се случил за време на паузата ...
сите 7 | | | веќе видена

САД сметаат дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кој бара политички азил во Унгарија, треба да ја отслужи затворската казна во својата земја, ...
сите 26 | | | веќе видена

Младинската акциска група од Кочани, со поддршка од Центарот за култура, комуникација и едукација на Ромите „Светла иднина“, ќе реализира меѓународен младински ...
сите 3 | | | веќе видена

53 годишен маж е уапсен во Пожега Хрватска, откако вчера точно напладне полицијата го забележала како со пиштол шета низ градот и бара да убие човек кој ...
сите 3 | | | веќе видена

Дебатата во Грција за зголемување на минималната плата продолжува да се развива, откако грчката Влада предводена од премиерот Алексис Ципрас најави дека од ...
сите 35 | | | веќе видена

Претседателот на парламентарната комисија за интеграција во албанскиот законодавен дом, демократот Генц Поло, објавувајќи ги заклучоците од Советот за ...
сите 22 | | | веќе видена

next