Американска агенција, одговорна за безбедноста на комуникациите во Белата куќа, соопшти дека броевите за социјално осигурување и другите лични информации во ...
сите 11 | | | веќе видена

Португалскиот Парламент синоќа усвои пет предлог-закони за легализација на еутаназијата, опција што постои во мал број земји. Усвоените текстови сега треба да ...
сите 12 | | | веќе видена

На телевизијата Вис започнува серијал од четири епизоди за настаните на крвавиот 27 април. Од медиумот најавуваат сведоштва од прво лице за овие настани, на ...
сите 3 | | | веќе видена

Уапсен е директорот на ТЕЦ „Бобов Дол“ Емил Христов. Тој беше приведен попладнево пред просторот на ТЕЦ, јави БТВ. Полициската мерка е 24 часа.Пред една ...
сите 7 | | | веќе видена

Охридска банка го збогатува своето портфолио на производи со нов тип на станбен кредит, овозможувајќи им на своите клиенти уште поповолни услови; најдолго ...
сите 9 | | | веќе видена

Предавање „Психологија на византиската икона низ делата на руските зографи“ ќе биде одржано вечер во организација на Рускиот центар при Универзитетот „Св.Кирил ...
сите 8 | | | веќе видена

На сцената на Националната опера и балет вечер од 20 часот ќе биде изведена операта „Макбет“ на Верди според трагедијата на Шекспир. Режисер е Марко Спада од ...
сите 10 | | | веќе видена

Саканото милениче на Биби и другарче на Боби – Зази доаѓа од планетата Заз. За неговото родно место досега не знаевме многу, освен дека таму живее Дедо Мраз ...
сите 4 | | | веќе видена

На 20 февруари 2020 година Претседателот на црногорската заедница од Албанија Маринко Цулафиц имаше работна средба и беше примен од директорот на Дирекција за ...
сите 12 | | | веќе видена

next