Шерифот на округот Лос Анџелес Алекс Виљанова изјави дека Натаниел Берхау, кој во четвртокот утрото усмрти две, и рани уште три лица во своето средно училиште ...
сите 34 | | | веќе видена

На трибината која се одржа вечерва во Велес не присуствуваше вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев. Не било ништо чудно доколку не станува збор за ...
сите 88 | | | веќе видена

Денеска заедно со Петар Ристески го посетивме семејството Алексоски од Прилеп. Семејство на малиот Матеј, дете полно со живот и радост, дете кое како и сите ...
сите 9 | | | веќе видена

Наставниците во Чикаго одобрија договор со кој заврши нивниот речиси двонеделен штрајк, бидејќи добија зголемување на платата, ограничување на големината на ...
сите 6 | | | веќе видена

Љупчо Станковски, пчелар и председател на Здружението Агро Фаланга од Велес, oбјаснува дека има дискусија меѓу производителите на мед за цената. Тој вели дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Венецијанската комисија е неважна за власта. Иако нејзиниот извештајот за законот за двојазичност се чека дополнително, владата побрза со имплементацијата, па ...
сите 3 | | | веќе видена

Во Струмица ќе се отвора граѓански инфопункт каде ќе се вмрежуваат работодавачите и младите невработени лица за да добиваат дополнителни вештини и обуки со цел ...
сите 11 | | | веќе видена

Штипско Ново Село веќе трета година е соочено со излевање фекалии од главниот колектор, кој од целиот град завршува во оваа населба како последна, пред да ...
| | веќе видена

"Основачот на Белите Шлемови, Џејмс Ле Месурие веројатно е убиен од агенти по наредба на ЦИА или со директна вмешаност на агенцијата", рекол сирискиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Од ЈЗУ Центар за јавно здравје – Скопје известуваат дека е пронајдена ешерихија коли и други бактерии во повеќе бунари, извори и чешми во Скопје. Како што ...
сите 11 | | | веќе видена

next