Фрижидерите во Србија полни со јаболка, отежнат извозот на Блискиот Исток

Во Европа годишно се произведуваат од 11 до 12 милиони тони јаболка. Полска е традиционално најголемиот производител со околу 3,5 до четири милиони тони, а ...
| | веќе видена | слични

По 10 часа во просек чекаат транспортерите од Западен Балкан на граничните премини со Унијата. Според податоците на Стопанската Комора на Србија, најдолгото ...
| | веќе видена | слични

Царинската управа на Србија донесе интерна одлука за привремено целосно прекинување на граничниот премин со приоритет, поради тврдењата на одредени ...
| | веќе видена | слични

Царинската управа на Србија одлучи привремено да го запре преминот на границата со приоритет, откако одредени превозници се пожалија дека се злоупотребува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kоалицијата „Европски фронт“ доставила приговор до Државната изборна комисија (ДИК) за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина Желино, ...
сите 386 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 186 | | | веќе видена

Судејќи барем според сегашните излези на прогностичките модели, тие укажуваат на тоа дека и во јуни месец времето кај нас во Македонија ќе биде многу ...
сите 272 | | | веќе видена

Преговорите со коалициските партнери за идната Влада се во напредна фаза, но се уште нема конечен договор и се до официјално моментот кога ќе може да се ...
сите 242 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

ДУИ и СДС системски го уништуваат здравството до последен ден! Незапаметен хаос владее на клиниката за хирургија, односно Универзитетската клиника ТОАРИЛУЦ. Ќе ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фрижидерите во Србија полни со јаболка, отежнат извозот на Блискиот Исток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: