Сиѓин: Србија ќе стане најголем производител на бакар во Европа


Претседателот на одборот на директори на компанијата „Сиѓин мининг Чен Џинге“ изјави дека планот на компанијата е да го зголеми годишниот капацитет на српскиот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Инвестиција од сто милиони евра, која во временска рамка од десет години треба да отвори илјада работни места, е договорена со турски ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на одборот на директори на компанијата Зијин, Чен Џинхе, најави инвестиција од 3,8 милијарди долари во развој на рудниците Бор и зголемување на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Позитивната деловна клима за инвестирање, брзи и ефикасни процедури и постапки за реализација на инвестиции, како и пристап до квалификувана работна сила се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Директорот на Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони (ТИРЗ) Јован Деспотовски и генералниот менаџер на компанијата „Шахтерм“ Фарук Шахин потпишаа ...
| | веќе видена | слични

Со договорот кој го потпишаа во Бурса, се предвидува закуп на земјиште во ТИРЗ Скопје 2 со површина од над 20.000 м2 и изградба на објект со површина од над ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Германскиот производител на автомобили Фолксваген се обидува да го намали бројот на работници така што нуди високи отпремнини кои ...
| | веќе видена | слични

Германскиот производител на автомобили Фолксваген започнува тригодишна програма за штедење која треба да ја зголеми нејзината профитабилност. Во неа се ...
| | веќе видена | слични

Канадскиот производител на оклопни возила Рошел нуди да го замени пропаднатиот германски договор за 400 оклопни возила за Украина, како што објави Билд. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на словачкиот парламент, Љубош Блага, изјави дека убиецот на премиерот на земјата, Роберт Фицо, 71-годишниот Јурај Цинтула, е проукраински и ги ...
сите 347 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА ГО ПОСЕТИ ПАПАТА Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ја предводеше државно-црковната делегација во посета на Рим и Ватикан, по повод ...
сите 111 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Попладне ќе има изолирана ...
сите 310 | | | веќе видена

„Ќе има тешки последици во односите со тие земји поради нивната одлука“, најави Џејкоб Блиштајн, генерален директор на МНР по средбата со амбасадорите. Тие ...
сите 169 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 152 | | | веќе видена

Повредената жена од сообраќајната несреќа што се случи денеска во 16:00 часот на крстосницата кај Башино Село близу Велес на автопатот Скопје-Гевгелија е ...
сите 238 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сиѓин: Србија ќе стане најголем производител на бакар во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: