Градската власт предводена од СДСМ и градоначалникот Петре Шилегов, продолжува со грижата за зеленилото, рече денеска на прес коференција Дарко Конески од ОО ...
сите 82 | | | веќе видена

Фондацијата за образовни и културни иницијативи „Чекор по чекор“ – Македонија пред преставници на локалната самоуправа, училиштата Центарот за вработуавње и ...
сите 25 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кратово поднесе кривична пријава против двајца кумановци, С.Т. (47) и К.Н. (35), поради постоење основи на ...
сите 93 | | | веќе видена

Пред десетина дена во Нов Зеланд започна судењето на осомничениот за убиството на 22-годишната Грејс Милејн од Велика Британија. За убиството е обвинет ...
сите 12 | | | веќе видена

Неодговорноста, лагите и манипулациите се идентификациони зборови на ДУИ кои сè повеќе ги придружуваат високи партиски функционери на оваа партија. Ова беше ...
сите 15 | | | веќе видена

Беровските советници добија преносни компјутери, благодарение на донацијата на иселеникот Дамјан Карпузовски од Берово кој живее и работи во Германија. Отсега ...
сите 3 | | | веќе видена

СДСМ да престане да ѝ помага на Демократската унија за интеграција, смета пратеникот и потпретседател на СДСМ, Мухамед Зеќири. Тој во интервју за македонски ...
сите 24 | | | веќе видена

Здруженијата „Градот на пчелите“ и „Полошки мед“ одлучија да го подарат медот собран од учесниците на меѓународниот натпревар избор за квалитет на медот ...
сите 15 | | | веќе видена

Изградбата на гасоводот на делницата Скопје-Тетово-Гостивар, во должина од 76 километри е во полн ек и целосно ќе биде изградена во 2020 година. Ова го напиша ...
сите 61 | | | веќе видена

Тројца Пакистанци се уапсени во вторникот од полицијата во Сараево под сомнение дека минатата седмица нападнале и тешко повредиле мигрант кој им подлегнал на ...
сите 16 | | | веќе видена

Дури 700 илјади луѓе на годишно ниво во светот умираат од инфекции предизвикани од бактерии отпорни на антибиотици. Само во Европа околу 33 илјади лица умираат ...
сите 36 | | | веќе видена

Жител на Вратница почина додека заедно со мештаните од ова село вчера ја бранеа Вратничка река за каде има најавено дека ќе се гради хидроцентрали.Од Месната ...
сите 5 | | | веќе видена

Се ближи датумот кога оваа влада нема да може да донесува и спроведува одлуки, а Министерството за економија сè уште не поднело барање до Владата за одземање ...
сите 21 | | | веќе видена

next