Скандалот Рекет откри дека СЈО, засега за почеток утврдено само за шефицата Катица Јанева, го користеле СЈО за рекет и заработка на милиони евра. Досега ова е ...
сите 10 | | | веќе видена

Денеска е Св. великомаченик Прокопиј и Преподобен Теофил. Свети Прокопиј се роди во Ерусалим, роденото име му беше Неаниј. Татко му умре набргу по неговото ...
сите 13 | | | веќе видена

Југоисточна Европа, посебно Романија, Хрватска и Бугарија, предничат во емигрирањето во Германија, каде што доселениците од овие земји биле најбројни минатата ...
сите 19 | | | веќе видена

Вељко Одаловиќ, Генерален секратар во српското МНР и претставник во Мешовититот комитет за распределба на дипломатскиот и конзуларниот имот на поранешна СФРЈ, ...
сите 12 | | | веќе видена

Државата го остави езерото без стопан, една година нема кој да се грижи за зачувување на рибниот фонд на Охридско и да го заштити од рибократци. Бидејќи ...
сите 10 | | | веќе видена

Северна Кореја има нуклеарни ракети кои сега може да го погодат кој било град во САД, објави јужнокорејската новинска агенција „Јонхап“, цитирајќи официјален ...
сите 33 | | | веќе видена

Позитивна енергија, разиграна и одлична атмосфера поттикната од добрата музика и супер забава – во таков амбиент помина третата, саботна вечер на Пивофест ...
сите 33 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска мора да даде официјално, институционално образложение за инволвираноста на, како што ги нарекува, „колегите од СЈО“, или во ...
сите 8 | | | веќе видена

На аеродром во Лагос, Нигерија, човек се качил на крило од патнички авион непосредно пред полетувањето. Тој предизвикал паника меѓу патниците и секако, веднаш ...
сите 18 | | | веќе видена

Јапонците денеска бираат претставници на Горниот дом на Парламентот, каде, како што се очекува, владејачкиот блок на премиерот Шинзо Абе ќе го зајакне ...
сите 11 | | | веќе видена

Слободната библиотека Хаскел со сигурност е уникатна по една работа – нејзината местоположба и физичка „државна“ поделеност на институцијата. Сите оние кои ќе ...
сите 2 | | | веќе видена

Нуркачи од Центарот за нуркање Акватек од Охрид снимија подводни фотографии на полжави и школки кои живеат во Охридското Езеро. Нуркачите велат дека долго ...
сите 58 | | | веќе видена

next