Пратеникот од опозициската Нова демократија, Јанис Андониадис, побара остар одговор од Атина и од грчкото Министерство за надворешни работи до Турција, па дури ...
сите 11 | | | веќе видена

И покрај тоа што сега се независни, споените близначки од Бутан, кои минатата недела беа разделени од австралиски хирурзи, не сакаат да бидат одвоени една од ...
сите 2 | | | веќе видена

Младиот пијанист Арда Мустафаоглу од Скопје, кој се повеќе ги освојува светските пијанистички сцени и на кого музичките критичари му предвидуваат ѕвездено ...
сите 3 | | | веќе видена

Американецот од Милвоки направил тетоважа, не затоа што е фора туку за да добро се пошегува на сметка на луѓето кои не се откажуваат да даваат длабок смисла на ...
| | веќе видена

Се оптегкнува Србинка во Охрид на плажа кај Наумечта (во МЕТРОПОЛИС БИЧ) и му вели на келнерот: -Молим вас господине једно пиче са лимун, може и коктел да је ...
сите 6 | | | веќе видена

Веќе се навикнавме да гледаме се и сешто на страните наменети за огласи за купување и продавање на социјалните мрежи. Но, не секогаш се објавуваат само огласи. ...
сите 8 | | | веќе видена

Еден крадец во Бразил лошо ја проценил девојата на која се обидел да и го украде мобилниот телефон. Имено, тој го зграпчил телефонот од Сабрина Леите (22), не ...
| | веќе видена

Лекарите од австралиската Итна помош ги освоија симпатиите на светската јавност откако протече приказната дека на маж на смртна постела му ја исполниле желбата ...
сите 2 | | | веќе видена

Поддржувачите и противниците на „Црниот Пит“, холанската верзија на помошникот на Дедо Мраз, се судрија денеска на повеќе места во Холандија. Полицијата во ...
сите 10 | | | веќе видена

Играниот филм „Еј!“ кој пред десет години е снимен без денар од тогашниот Филмски фонд, ентузијастички и речиси илегално од 17 актери предводени од режисерот ...
сите 34 | | | веќе видена

Поранешната Спајс девојка признала дека консумирала дрога, односно внесувала шест линии кокаин дневно додека работела на "X Factor" за да може да ги преживее ...
сите 2 | | | веќе видена

next