Во обид да се откријат тајните за вработување во една од најдобрите стартап компании, „LinkedIn“ проучуваше повеќе од 3.000 огласи за работа. Преку своето ...
сите 2 | | | веќе видена

Кристина Шикова, сестрата на напаѓачот на Рома, Патрик Шик, повторно ја пробудила имагинацијата на машкиот пол во Италија. Секси манекенката знае одвреме ...
сите 14 | | | веќе видена

Кога помислуваме на легендарното "Нинтендо" денес, помислуваме на модерна компанија која секогаш се труди да донесе некои новини и иновативни работи во светот ...
| | веќе видена

Во Универзитетскиот клинички центар (УКЦ) во Љубљана минатата недела за првпат беше извршена трансплантација на бели дробови на пациентка, која оттогаш добро ...
сите 7 | | | веќе видена

Социјалната мрежа Фејсбук постепено се претвора во инструмент на манипулација на американсктие известувачки служби поради чистење на информацискиот простор, ...
| | веќе видена

Холивудската дива, 73-годишната актерка Хелен Мирен, добила многу критики поради изборот на нејзиниот аксесоар. Легендарната актерка, Хелен Мирен, на својот ...
сите 3 | | | веќе видена

Освен евентуалниот назив на произведувачот, на декларацијата треба да се наоѓа и број кој открива важни податоци за начинот на одгледување на тоа овошје. ...
сите 2 | | | веќе видена

Индонезиска тинејџерка минала 49 дена на отворено море во пловечка колипка, ловејќи риба и пиејќи морска вода што ја цедела со својата облека, пред да биде ...
сите 20 | | | веќе видена

next