Сликата на британскиот уметник Дејвид Хокни вчера беше продадена на аукција во Њујорк за 90,3 милиони долари , што претставува рекордна цена за слика на жив ...
сите 35 | | | веќе видена

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ, синоќа беше на натпреварот меѓу Хрватска и Шпанија на стадионот „Максимир“. Хрватска со гол во последен ...
сите 14 | | | веќе видена

Предрасуди спрема жени лидери имале 23 отсто анкетирани кого им се поставени директни прашања и 37 отсто кај индиректни. Многу жени се солидаризираат, иако ...
сите 2 | | | веќе видена

Јубилејното 5-то доделување на Еуролинк стипендиите се одржа синоќа. Овојпат 30 стипендии добија најдобрите студенти од Правниот факултет „Јустинијан Први“ при ...
сите 17 | | | веќе видена

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески (40) и неговата две години помлада сопруга Сања биле повеќе од една деценија во врска пред да се ...
сите 5 | | | веќе видена

Според новата мапа направена за предупредување на патниците за ризикот кој ги чека во странство, како најопасни места на планетата се издвојуваат Либија, ...
сите 3 | | | веќе видена

Нејизната убавина е фатална, па ја прогласуваат за најубава турска актерка. Убавата Амина Ѓулсе беше и Мис на Турција, погледнете ја убавицата. ...
сите 9 | | | веќе видена

Џејми Џангерс, поранешната љубовница на Тајгер Вудс и некогашна танчерка е извлечена од канџите на проституцијата откако била уловена како го продава своето ...
сите 6 | | | веќе видена

Вивер го забележал бебето од другата страна на улицата во местото Елкхарт во државата Индијана. Тој вршел достава токму на мајката на бебето. ,, Најпрвин не ...
сите 7 | | | веќе видена

Племето Хумба живее на северот од Намибија и претставува културолошки диверзитет по начинот на живот, навиките и традициите. Живеат многу скромно, се ...
сите 2 | | | веќе видена

next