Лекарите во болницата во Берлин кои го лекуваат Пјотр Верзилов, членот на руската активистичка група „Пуси рајот“, објавија дека се големи шансите дека бил ...
сите 14 | | | веќе видена

Полицаец вечерал во ресторан кога дошло до конфликт кои што добро ѝ биле познати на полицијата, па решил да се вмеша и да ја смири ситуацијата. Тајландскиот ...
сите 3 | | | веќе видена

Цените на нафтата пораснаа во вторникот на меѓународните пазари над нивото од 79 долари за барел поткрепени од сигналите на Организацијата на земјите ...
сите 8 | | | веќе видена

Џулијан Асанж планира да ја напушти Велика Британија и да побара помош од Русија, како власти кои му се блиски, според документите што протекоа од „Викиликс“. ...
сите 4 | | | веќе видена

Таткото на Еба Акерлунд, шведската тинејџерка жртва на тероризам, побара да биде формирана нова комисија за да се разгледаат политиките за миграција на Шведска ...
сите 6 | | | веќе видена

Серијата е снимена во 2001 година, а на нашите канали беше прикажувана во 2002 и 2003 година. Убавицата, главната актерка речиси и да не се сменила. Денес таа ...
сите 10 | | | веќе видена

Откако Си-ен-ен минатиот месец објави истражувачка статија во која докажува дека во саудискиот напад врз автобус со студенти во Јемен се користени американски ...
сите 20 | | | веќе видена

Од таа причина многумина сопственици не можат да поднесат да присуствуваат на самиот чин на успивање на нивните миленици, но откако ќе го прочитате ова можеби ...
сите 3 | | | веќе видена

Одлуката паднала на нејзината ќерка, која ја оставила со куферите на улица. Минувачите кои претходно и помогнале околу багажот не можеле да веруваат што ...
сите 2 | | | веќе видена

Без многу помпа, Американската служба за заштита на дивите животни ги отворила капиите на Националниот резерват за заштита на животната средина "Роки Флетс" на ...
сите 3 | | | веќе видена

Овој остров, само 20-минутно патување од Корон, има наметливо, мистериозно небо, кое може да го најде своето место во филмот на Кинг Конг. Летајќи над Корон,ја ...
| | веќе видена

Факторите кои влијаат на должината на животниот век помеѓу тоа е и тоа што тие помалку пушат од што мажите. Имаат помали проблеми со тежината и пиењето…Се ...
сите 3 | | | веќе видена

Либи водела сосема нормален живот, но кога влегла во тинејџерските години, за краток период и се појавиле над стотина израстоци. Либи Хафер (45) од Форт Вејн ...
сите 2 | | | веќе видена

Во 2012-та година, Кристина Карлос била на плажа кога почувствувала дека не е способна да игра со 8-годишната ќерка Изабела, бидејќи се заморувала.-Бев ...
сите 3 | | | веќе видена

next