Многу мајки не ги дојат своите деца, најчесто затоа што не можат, а често околината ги осудува поради тоа. Постојат некои реченици кои тогаш често мораат да ги ...
сите 2 | | | веќе видена

Во нашата земја сè уште е невообочаено и речиси секојдневно се соочувам со прашањата од типот, како воопшто сум се одлучила за саксофонот и дали ги исполнувам ...
сите 2 | | | веќе видена

Во филмска франшиза „Терминатор“, злобниот робот се менува во различни човечки форми и предмети и истекува низ тесни отвори, благодарение на течниот метал од ...
| | веќе видена

Повеќето од луѓето никогаш не слушнале за витаминот К2. Но, треба да знаете дека овој моќен нутриент има есенцијана улога во повеќе аспекти за здравјето. За да ...
| | веќе видена

Ако од видеото се гледа дека дечкото има проблем со пилата (нејќе да му запали) и ако тој проблем нема да го реши, зошто ние би ставиле ваков наслов?
сите 2 | | | веќе видена

Оваа диета станува сѐ поинтересна во широките кругови затоа што, како што велат, дава брзи резултати, дносно, се губат од 2 до 3 килограми за само 24 часа. ...
сите 6 | | | веќе видена

Бебенце родено во 24. недела, тешко само 370 грама, ги надмина очекувањата на докторите во болница во Канада и преживеа. Сега, малата Ивана има една година и е ...
сите 15 | | | веќе видена

next