Австралиските власти го испитуваат потеклото и околностите на настанокот на сурово видео од убиство на ему птици. На видеото јасно се гледа дека возачот свесно ...
сите 9 | | | веќе видена

На 79 годишна возраст, вчера (20.септември) во Истанбул почина турскиот актер и режисер Ферди Мертер или попознат како Хулси Ипликчи од хит серијата „Вљубениот ...
сите 3 | | | веќе видена

Правејќи го списокот за тоа кого да поканам на свадба дома сфатив дека дел од роднините ги немам видено и слушнато со години. Жално е, и тежно, се сеќавам на ...
| | веќе видена

ЗОШТО ПЛАЧЕМЕ? Плачењето е прва форма на комуникација. За време на првите месеци од животот, бебињата не испуштаат емоционални солзи. Тие плачат затоа што тоа ...
сите 3 | | | веќе видена

next