Произведувачот на електрични автомобили, "Tesla", денес соопштил дека Робин Денхолм, главна финансиска директорка во австралискиот телекомуникациски оператор ...
сите 10 | | | веќе видена

Холивудската актерка, Хилари Свонк (44) пред три месеци се омажи за бизнисменот Филип Шнајдер (45), со кој се појави на црвениот тепих, на настанот „Governors ...
сите 6 | | | веќе видена

Во второто полуфинале во музичкото хрватско шоу „Супер талент“ како гостинско изненадување се појави токму натпреварувачот кој претходно во студиото го ...
сите 2 | | | веќе видена

Сакате да живеете 10 години подолго? Ќе треба да го преструктуирате вашиот животен стил. Постојат пет навики кои кога се спазуваат заедно можат да додадат ...
сите 4 | | | веќе видена

Прашањето дали постои живот после смртта, веројатно потекнува од самиот почеток на човештвото. Што се случува со човекот кога ќе умре, дали продолжува да живее ...
сите 3 | | | веќе видена

Компанијата Google, која е обвинета за прикривање на случаеви за сексуално злоставување, вети дека ќе воведе интерни промени кои би придонеле за подобро ...
сите 3 | | | веќе видена

Компанијата "Microsoft" прв пат ги понудула своите акции на берзата на 13. март во 1986. година. Тогашната вредност на една акција изнесувала само 21. долар, а ...
сите 5 | | | веќе видена

Позната како една од најубавите жени во светот, оваа холивудска актерка претрпе екстремна трансформација за да го протолкува ликот на легендарната британска ...
сите 25 | | | веќе видена

next