Мразот на Гренланд се топи многу побрзо отколку што претходно се мислеше, а веќе е можно да е дојдено и до точка на пресврт, сугерира ново научно истражување. ...
сите 14 | | | веќе видена

Седумнаесетгодишно момче од Мисури подигна обвинение против родителите бидејќи го крстиле Гејлорд. Тинејџерот страдал многу за време на детството бидејќи се ...
| | веќе видена

Повеќе од пет милиони хакирани профили на Фејсбук, користеле една од овие лозинки. Ако ги користите и вие, а сакате да си го задржите профилот, мора да ...
сите 11 | | | веќе видена

Пиењето вода пред и за време на јадењето е навика која ја имаат многумина. Новите сознанија укажуваат на тоа дека пиењето вода за време на оброкот прави повеќе ...
сите 6 | | | веќе видена

Но , никако не успевала да ја продаде луксузната куќа , па ја намалила цената. И тогаш немало кој да ја купи, па се сетила што да направи. Решила да организира ...
сите 4 | | | веќе видена

Младата пилотка Ана Пола Каспендес веројатна е најубавата пилотка на светот. Таа, имено минатата година беше прогласена за мис на својата земја, а поради ...
сите 4 | | | веќе видена

Фолк-пејачот Марјан Коцев со вклучување во живо на „Фејсбук“ се пофали дека го запознал својот фан од Тајланд, Тонг. Тонг стана познат во Македонија откако на ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерството за рурален развој и храна на Грција денеска објави дека до Европската Унија е доставено досието со одредница „гарантиран традиционален ...
сите 6 | | | веќе видена

Трансформациите поради филмските улоги не се ништо ново и многу глумци поради тие улоги целосно ги менувале своите тела, без разлика дали нагло слабееле или ...
сите 4 | | | веќе видена

Англискиот гениј со ирско потекло, Џорџ Бернард Шо (Даблин, 26 јули 1856, Даблин – 2 февруари 1950, Хартфоршир) ја добил Нобеловата награда за литература. ...
| | веќе видена

Луис ван де Велде тврди дека годините за жените се само бројка, па поради тоа тие немаат предрасуди кон повозрасните мажи. „Жените дури кога ќе се погледнат во ...
сите 10 | | | веќе видена

Пратеникот од Независни Грци, Танасис Папахристопулос рече дека Македонија и да не постоела требало да биде измислена од нив, потврдувајќи го својот непроменет ...
сите 43 | | | веќе видена

Инстант-хитовите не се баш честа појава во Македонија, но токму така може да се опише деби-синглот „Не сум твој тип“ на скопското трио „Дупер“, кој преку ноќ ...
| | веќе видена

next