Има ли некои ситуации со кои секојдневно се соочувате во маркет/бутик/ресторан, а ви одат на нерви? Веројатно не сте единствени кои немаат толеранција кон ...
| | веќе видена

 Влошувањето на меморијата со текот на годините во одредена доза е нормално, но кога границите стануваат сериозни и опасни? Алцхајмерот е сериозна болест која ...
| | веќе видена

Во рамки на месецот на модата во Рамстор Mол од 20 до 26 мај ќе се одржи спортска недела. За време на спортската недела сите посетители ќе можат да уживаат во ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Хрватска после завршувањето на еден натпревар помеѓу пионерите на Осијек и Хајдук се случи еден несекојдневен инцидент. Натпреварот од финалето на купот на ...
сите 22 | | | веќе видена

ТОЈ и ТАА седнати на маса и неуморно скролаат на своите телефони. Некој споделил интересен статус на Фејсбук, чекај морам да ја видам оваа слика на Инстаграм, ...
| | веќе видена

Матури порано: – Од поклони добиваш пижами од Вартекст – Вараждин кои вртат во фамилијата од 1976-та, вино кое ќе им го вратиш ко ќе им одиш на слава, ...
сите 2 | | | веќе видена

Денеска, во Скопје, по повод 17 мај – Светскиот ден на телекомуникациите, Македонски Телеком и ФЕИТ објавија партнерство за тестирање на 5G технологија. ...
сите 37 | | | веќе видена

Дипломците во Атланта, во американската држава Џорџија добија неочекуван подарок за крајот на школувањето. Милијардерот и филантроп Роберт Смит решил да го ...
сите 16 | | | веќе видена

Агенцијата за филм на Република Северна Македонија стана 34 членка на Европската асоцијација на филмски агенции (EFAD’s).Како што истакнуваат во соопштение од ...
сите 29 | | | веќе видена

Излезе новото печатено издание на Златна книга кое е достапно за сите заинтересирани граѓани. Златна книга е проверен извор на информации за сите секојдневни ...
сите 15 | | | веќе видена

next