Работа која е платена 9.000 денари дневно, а никој не ја работи. Можеби вие ќе ја сакате? Оние кои не се задоволни со дневниците на Балканот можат да одат во ...
сите 2 | | | веќе видена

Еден од најомилените јунаци на популарната култура, Мики Маус, вчера го прослави својот 90-ти роденден. Ликот на најпознатиот глушец со кој пораснаа многу ...
сите 7 | | | веќе видена

На 8-ми декември во Арена „Борис Трајковски“ ќе настапат „Пендулум“, „Нувел Ваг“, „Мандо Диао“, „Терапи?“, „Дубиоза Колектив“, „Рахзел“,„Смат“ „Трад Да Фак ...
сите 7 | | | веќе видена

Рибарот Жоао Переиро де Соуза го спасил , го избањал и го нахранил пингвинот , а му дал и име – Диндим. Очекувал дека пингвинот откако ќе оздрави , ќе тргне по ...
| | веќе видена

Марк Дејвид Чепмен, убиецот на Џон Ленон, на кој во август судот за помилување по десетти пат го одби неговото барање за пуштање на условна слобода, конечно ...
сите 4 | | | веќе видена

Џиновските пожари беснеат во Калифорнија. Загинале најмалку 76 лица, а се трага по 1.200 исчезнати. На социјалните мрежи и во медиумите има се повеќе приказни ...
| | веќе видена

Ако мислевте дека знаете се за машките фантазии, се лажете. Имено, една студија открила дека во машките глави се јавуваат прилично неочекувани работи, но не ...
сите 4 | | | веќе видена

Пеачката со публиката има одлична интеракција, со што и во оваа прилика добила многу пораки.Прва асоцијација за пеачката е секако квалитетната музика и ...
сите 3 | | | веќе видена

next