Оваа фотографија брзо стана хит. На социјалните мрежи кружи една смешна фотографија која стана хит поради еден детаљ. Всушност, на фотографијата е девојка која ...
сите 6 | | | веќе видена

Архангел Михаил е водачот на небесните војски кој секогаш се јавувал на местата на кои се појавувала Богородица, така што претставува небесна сила и заштита на ...
сите 29 | | | веќе видена

Станува збор за навистина интелигентна мозочна игра која популарно се нарекува “загатката на Ајнштајн” Многумина тврдат дека оваа загатка ја напишал Алберт ...
сите 4 | | | веќе видена

Tumblr апликацијата повеќе не е достапна на AppStore. Причината за ова е известувањето од дел од корисниците дека биле прикачени слики на сексуална злоупотреба ...
сите 2 | | | веќе видена

Тој моментно ја чека одлуката на комисијата дали неговиот успех ќе биде запишан во книгата на Гинисовите рекорди. Олег Скјавич го собори националниот рекорд на ...
сите 4 | | | веќе видена

Канибалот кој што ја искасапи својата љубовница, ја испекол и го изел нејзиниот мозок, а потоа ѝ ја испил крвта, осуден е на 19 години затворска казна во ...
| | веќе видена

Лариса Ницој, украински писател за деца, ја нарекла руската серија "Маша и Медо" оружје на рускиот свет, и побарала да се забрани нејзиното емитување на ...
сите 6 | | | веќе видена

Српската пејачка Јелена Карлеуша, една од најпопуларните личности на социјалните мрежи во регионот, ги коментираше стиловите на облекување на јавните личности ...
сите 14 | | | веќе видена

Кога зборуваме за неверство, мажите и жените делат различен став! Во истражувањето спроведено од организацијата Relate, учествуваа повеќе од 5.000 жени и мажи ...
сите 6 | | | веќе видена

Ова заболување се добива и од аерозагадување. Загадениот воздух и штетните ПМ 10 што прават штета на површината на клетките и предизвикуваат симптоми на ...
сите 24 | | | веќе видена

Науката вели дека во секој организам во тек на целиот живот се одвиваат безброј хемиски реакции и дека крвната група на која припаѓате значајно влијае на сите ...
сите 2 | | | веќе видена

next