И додека дроновите полека но сигурно влегуваат во еден куп сфери на секојдневието, реалноста е дека на планетава сé уште постојат места каде таквиот концепт е ...
сите 7 | | | веќе видена

Младиот Гари, пред да се вљуби во својата сегашна сопруга, бил во врска со 77-годишна. Но, сега, вели, ја нашол вистинската, а на неговите гради го истетовирал ...
сите 2 | | | веќе видена

Сега на ред дојде нешто сосема ново, а станува збор за фармерки со потполно различни асиметрични ногавици, за чиј дизајн е заслужен украински бренд “Ksenia ...
сите 3 | | | веќе видена

Припадниците на српското Министерство за внатрешни работи, одделот за спречување високотехнолошки криминал, во соработка со специјалниот оддел за борба против ...
сите 10 | | | веќе видена

Една споредба вели: да се базираше потребата и корисноста на вакцините на приближно лабава наука како онаа на која се базира потребата и корисноста од органска ...
| | веќе видена

Иако се непријателки на сцената и во многу случаи ја има навредено, сепак Сека покажа колку голем човек е и како жена застана на страната на Карлеуша.
сите 2 | | | веќе видена

Кејтлин Охаши (21), гимнастичарка од американскиот UCLA универзитетот, целиот свет ја забележа по снимката на која изведува фантастична кореографија зачинета ...
сите 5 | | | веќе видена

При движењето Путин секогаш ја држи десната рака покрај телото, односно прави минимални движења со неа, а за тоа постои добра причина. Претседателот и ...
сите 3 | | | веќе видена

Едно момче (14) од Бразил снимил необична појава додека патувал со родителите на фарма кај своите дедо и баба. Возејќи се во автомобил, забележал црни точки на ...
сите 11 | | | веќе видена

Пред почетокот на учебната година во Австралија, истражувачите на повеќе од 1000 возрасни луѓе им поставиле седум средношколски прашања, а се испоставило дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Токио Змиски центар е нов вид на кафуле кое неодамна се отворило и наместо да им нуди на муштериите да се играта со мачиња и кучиња, ова кафуле им нуди можност ...
сите 2 | | | веќе видена

Додека деновиве заедно со соседот собирала дрва за огрев во една напуштена куќа во белградската населба Железник, 29-годишната Џеврија Јашари доживеала ...
сите 2 | | | веќе видена

Ваквите појави се можеби многу ретки кај нас, но САД може да се каже дека се познати по “глупостите” што ги прават одредена група на луѓе, која и не е така ...
сите 9 | | | веќе видена

Фластерот исто така бил видлив на фотографиите на Трамп во понеделникот, кога од Вашингтон одел во Њу Орлеанс. Здравјето на Доналд Трамп, кој во јануари ...
сите 2 | | | веќе видена

next