Обложувањето степеници знае да биде прилично скапо. Некогаш и прескапо. Во зависнот од тоа со што сакате да ги обложите степениците, дрво, камен или керамика, ...
сите 3 | | | веќе видена

Технологијата се развива со неверојатна брзина: Вештачката интелигенција ќе ги предвидува смртоносните вируси? Не е реткост некој од новите вируси најпрвин да ...
сите 3 | | | веќе видена

Лидерот на опозицијата во Зимбабве се извини откако ги навреди луѓето кои протестираа поради наводите за можни злоупотреби на изборите кои се одржаа на 30 ...
сите 3 | | | веќе видена

APC го нарекоа Avidemux бесплатен видео едитор со спартански изглед и, откако и самите ја проверивме алатка, не би можеле уште повеќе да се сложиме со таквата ...
| | веќе видена

Странските медиуми пренесуваат дека американската пејачка и нејзиното момче одлучиле да имаат заедничко дете. Гвен Стефани и музичарот Блејк Шелтон заедно се ...
сите 3 | | | веќе видена

На свадбата на Ајна Џабраилова (22), внука на контроверзниот чеченски тајкун Умар Џабраилов, имаше дури 600 гости. Невестата носеше два дизајнерски венчални ...
сите 5 | | | веќе видена

Мексиканскиот нарко-дилер, Хоакин Гузман, познат и како Ел Чапо, наводно прошверцувал 154.626 килограми кокаин во САД, што е доволно секој граѓанин "да ...
сите 11 | | | веќе видена

Никоа Рагуж пред 3 години доживеа сообраќајна несреќа. Во кома бил 3 месеци, а сега е во инвалидска количка.Но, храбриот Никола инвалидитетот не го спречи да ...
сите 5 | | | веќе видена

Причината за тоа е бизарна. Имено, едноставно одлучено е дека Том Круз е премногу низок за таа улога. „Круз колку и да е талентиран и колку и да обожавам да ...
сите 14 | | | веќе видена

Ивана е позната мејк ап артистка од Берлин. Таа често се појавува во медиумите и е многу активна на социјалните мрежи, а досега имала над 20 пластични ...
сите 4 | | | веќе видена

Група туристи на Тајланд останале запрепастени кога при веслање со кајак во провинцијата Краби здогледале непознати суштества кои наликувале на мајмуни и луѓе, ...
сите 3 | | | веќе видена

„Беншот“ е семејна фирма од Хортонвил, Висконсин, предводена од татко и син, која произведува чаши отпорни на куршуми, со вистински куршуми вградени од страна ...
| | веќе видена

next