Архива на вести за 23 Мај 2020

Македонија продолжува со црните биланси од епидемијата. Заради лошото менаџирање со кризата, наместо да се стишува, епидемијата се уште е на нивото кога беше ...
сите 153 | | | веќе видена

Злоупотребата на екстралесното гориво станува сериозен проблем во нашата земја и време е да се направат потребните промени во акцизната регулатива за да се ...
сите 58 | | | веќе видена

Српските власти реагираат по изјавите на косовските политичари, за припојување на три српски општини кон Косово. За нив тоа се нереални идеи. Велат дека ...
сите 21 | | | веќе видена

Му забраниле да врши свештенска дејност и му ја рушат црквата која сам ја гради, бидејќи не сакал во своите житија македонските светители да ги напише како ...
сите 16 | | | веќе видена

Легендарниот кошаркар Денис Родман изминативе години изгради необично пријателство со севернокорejcкиот лидер Ким Joнг Ун. Во јавноста се појавија шпекулации ...
сите 14 | | | веќе видена

Поранешниот играч во НБА, Реџи Милер, ја именуваше својата верзија на најдобрите пет шутери во историјата на најсилната светска кошаркарска лига. Петтото ...
сите 9 | | | веќе видена

32-годишниот Христијан Неделковски кому пред 8 години му е вградено вештачко срце е во ургентна состојба. Здружението на пациенти со механичка циркулаторна ...
сите 261 | | | веќе видена

Како награда за сите трауми кои ги преживуваат додека отстрануваат вознемирувачки и забранети содржини, Facebook најави дека на своите модератори ќе им исплати ...
сите 4 | | | веќе видена

Поранешната НБА ѕвезда Денис Родман, откри голема тајна за Северна Кореја, пренесуваат светските медиуми. Поранешниот кошаркар на Чикаго Булс, вели дека ако во ...
сите 17 | | | веќе видена