Репортер

По пандемијата со коронавирусот рускиот претседател Владимир Путин ќе се ангажира околу креирањето на Новиот светски поредок, пишува vestinet.rs . ...
сите 25 | | | веќе видена

Потребни состојки: 450гр јагоди, 170гр шеќер, 3 јајца 170гр брашно Начин на подготовка: Најпрвин изматете ги трите јајца заедно со шеќерот. Околу две минути ...
сите 34 | | | веќе видена

Украинецот Владимир Николајевиќ Татаренко, смислил идеално решение за проблемот со безбедноста во авионите. Доколку неговиот проект заживее, би можело да бидат ...
| | веќе видена

Поранешната манекенка Криси Тајген, сопруга на пејачот Џон Леџенд, вели дека ќе ги извади силиконите од градите за конечно да може да спие на стомак. Таа веста ...
сите 51 | | | веќе видена

Игор Џамбазов објави нова фотографија со планинарката Илина Арсова, со која е во љубовна врска. Барем така изгледаат на сликите, а и коментарите што ги ...
сите 48 | | | веќе видена

Еден ден откако Ким Џонг Ун го надгледуваше состанокот на своите главни генерали, кои одлучиле да продолжат со подготовките за нуклеарната војна на Северна ...
сите 16 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните денес отвараат, по речиси три месеци . Ќе работат до 22 часот, а ќе биде дозволено гости да се примаат само на летните тераси , на ...
сите 143 | | | веќе видена

Принцот Хари и Меган Маркл се исплашени терористи ќе им го киднапираат синот Арчи пишува британски „ Сан “ Двајцата велат дека се исплашени за своите животи, ...
сите 28 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон заведувал малолетнички, исто како и неговиот пријател американскиот милијардер и осуден педофил Џефри Епстајн, ...
сите 12 | | | веќе видена

next