Репортер

На интернет се појавиле тврдења дека Бил Гејтс и неговата компанија „Мајкрософт“ имаат патент под бројот 060606, за микрочип ставен во телата на луѓето, со кои ...
сите 9 | | | веќе видена

Откако Дебора Ли Фурнес, сопругата на Хју Џекман, се појави на насловната страница на австралиското списание „Стелар“, фановите на глумецот повторно ги ...
сите 10 | | | веќе видена

Русија работи на нов стелт бомбардер од шестата генерација, познат и како „Тајниот проект на Владимир Путин“. На авионот кој ја носи ознаката PAK DA, односно ...
сите 2 | | | веќе видена

Професионалниот модел и амбасадор за производи за нега на брада, Карлос Коста, во карантин ја избричи брадата, првпат по 10 години. Неговото лице првпат го ...
сите 5 | | | веќе видена

Компанијата на милијардерот Илон Маск, „Спејс икс“, успешно ја лансираше ракетата „Фалкон 9″ и сондата „Кру драгон” во вселената. Тест пилотите на НАСА, Даг ...
сите 63 | | | веќе видена

next