Репортер

Членките на НАТО се загрижени поради руско-белоруските воени вежби „Запад-2017“, особено источноевропските членки на Алијансата кои стравуваат дека Русија би ...
сите 20 | | | веќе видена

Потребни состојки: 1 кесичка пудинг од ванила 250мл вода 3 лажици шеќер 200 гр кокос 50 гр лешници Начин на подготовка: Одзмете малку од водата за во неа д го ...
сите 22 | | | веќе видена

Четириест години стариот танкер „Агиа Зони 2“, кој пренесувал 2.500 тони нафта, потона во неделата кај островот Саламис, на влезот во заливот кај најголемото ...
сите 19 | | | веќе видена

„Земи уште еден! Носиш добра маица! Земи два!“, изјави Трамп. Американскиот претседател Доналд Трамп подели сендвичи, а потпретседателот Мајк Пенс банани во ...
сите 44 | | | веќе видена

Исчезнуваат француските Алпи. Од 2003 до 2015 година глечерите изгубија 25% од површината, која сега се намалува за трипати побрзо од претходно, предупредуваат ...
сите 3 | | | веќе видена

next