Репортер

Потребни состојки: 400 гр варени и исчистени костени 70 гр шеќер Малку рум 10 мл екстракт од ванила 200 мл слатка павлака 50 гр суви кајсии 50 гр мелени ореви ...
сите 102 | | | веќе видена

Фолк пејачката Татјана Лазаревска вечра имаше топ друштво во својот дом во Мелбурн, Австралија каде веќе живее четири години. Таа заедно со фолк пејачката ...
сите 10 | | | веќе видена

Хравтската пејачка Северина зарди борбата со старателството ја преработи песната „Успаванка за дечака“ на Ѓорѓе Балашевиќ, но за тоа не побарала дозвола. Таа ...
сите 10 | | | веќе видена

Директорот на една од водечките компании за финансиско советување, „Еделман фајненшл сервисес“, Рик Еделман, тврди дека во иднина човекот првата пензија ќе ја ...
сите 3 | | | веќе видена

Шведската глумица Ингер Нилсон имала само осум години кога го глумела ликот на Пипи Долгиот Чорап во истоимениот филм. Таа се прослави во оваа улога, но поради ...
сите 9 | | | веќе видена

Трилерот „Џокер“ со Хoакин Феникс во главната улога, приказна за кловн кој се свртува кон живот исполнет со криминал, го собори рекордот и стана филм од ...
сите 12 | | | веќе видена

next