Репортер

Јапонскиот имунолог доктор Тасуку Хонџо кој во 2018 година е награден со Нобелова награда тврди дека коронавирусот е вештачки создаден во лабораторија, ...
сите 4 | | | веќе видена

Глумецот Бред Пит се маскираше како еден од советниците на Доналд Трамп во Белата куќа и се пошегува на сметка на претседателот, по неговата изјава и совет, ...
сите 3 | | | веќе видена

Мајк Филан поранешниот помошник на тренерот на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон, се исплашил дека ќе добие отказ затоа што на мечот против Челзи во 2008 ...
сите 88 | | | веќе видена

Дејвид Мекој, еден од водечките експерти во областа на глобалното здравје, уште пред три години предупреди дека приватните донатори сè повеќе влијаат на ...
сите 67 | | | веќе видена

Груоа германските лекари се соблекваа голи, а фотографиите го обиколија светот. Нивата порака е „Со месеци бараме помош, сакаме да покажеме колку многу сме ...
сите 42 | | | веќе видена

Прашањето е како Хуакси, од сиромашно село станало тоа што е денес, а жителите за своето богатство никогаш не зборуваат и тоа се смета за тајна – тамошниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Принцезата Дијана и ден-денес се смета за икона на стилот. Таа без ни малку сомнеж е една од најголемите икони на стилот, на чии модни комбинации и денес им се ...
сите 9 | | | веќе видена

Македонската фудбалска легенда Дарко Панчев, призна дека неговата најголема грешка која ја направил е заминувањето во италијанскиот тим на Интер. Панчев во ...
сите 128 | | | веќе видена

next