Репортер

Легендарниот напаѓач на Уругвај Себастијан Абреу на 43 годишна возраст, потпиша да игра за бразилскиот четвртолигаш Рио Бранко и со тоа успеа да го поправи ...
сите 33 | | | веќе видена

Поп-пејачката Лина Пејовска заедно со нејзиниот коелга пејачот Фатмир Сулејмани сними видео за песната „Од најгорих најбољу“, која е преработена од ...
| | веќе видена

Фризерката Светлана Гроздановска направи портрет од ликот на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, користејќи остатоци од коса. За нејзиното ремек дело Светлана доби ...
сите 13 | | | веќе видена

„Патот на Баба Јага“ на Хана Корнети е прогласен за победник на „Конкурсот за драмски текст“ кој беше распишан од „Здружението на драматурзи и сценаристи на Р. ...
сите 8 | | | веќе видена

Во сообраќајна несреќа кај местото Невесине, две лица загинаа, а повеќемина се повредени, откако автобус кој носел патници од Белград, се превртел, соопштиле ...
сите 360 | | | веќе видена

Патиштата покриени со снег во Србија им предизвикаа големи главоболки на голем број на возачи. На завеаниот пат Зрењанин – Лазарево, голем број на камиони на ...
сите 360 | | | веќе видена

Саманта Коен педесет годишната асистентка во Бакингемската палата, која лично била ангажирана од кралицата Елизабета II, да ѝ помага на Меган Маркл e втората ...
сите 5 | | | веќе видена

Холивудската актерка Натали Портман која има израелско потекло, вели дека новиот закон кој во јули бил изгласан од страна на пратениците во парламентот во ...
сите 15 | | | веќе видена

next