Репортер

Мичел Арнсволд и Стефани Харвел од Мичиген, САД и покрај тоа што ја освоиле државната лотарија вредна 500.000 долари, продолжиле со своите незаконски ...
сите 11 | | | веќе видена

23-годишниот Коди Ли, слепо момче со аутизам, ќе пее во финалето на популарното музичко шоу „Америка има талент“. Тој со своето емотивно пеење го крена на нозе ...
сите 3 | | | веќе видена

Хрватската пејачка Северина го избркала својот сопруг Игор Којиќ од нивниот заеднички дом, велат нивните соседи, а пренесуваат хрватските медиуми. Двајцата ...
сите 6 | | | веќе видена

Готвачот Никола Мишковски, познат како шеф Никола од шоуто „Брза кујна“ вчера наполни 35 години. Неговата сопруга Стефанија на „Фејсбук“ објави видео со ...
сите 14 | | | веќе видена

Потребно: 500 гр пилешки гради 500 гр печурки шампињони 200 гр кашкавал 2 лажици сенф 1 лажичка зачин од сушен зеленчук 1 лажичка сол 1/2 лажичка црн пипер 250 ...
сите 7 | | | веќе видена

Германскиот јасновидец Алојз Ирлмајер, пред да почине предвидел дека ќе има Трета светска војна. Според него, таа ќе се води на Медитеранот и Блискиот исток, а ...
сите 4 | | | веќе видена

Преправена во „Снежана“, една девојка смири и утеши момче кое имаше напад на бес во забавниот парк Дизниленд. Момчето имало аутизам. Фотографиите го обиколија ...
сите 3 | | | веќе видена

next