Репортер

Фолк-пејачката Ирена Спасовска го прослави роденденот речиси гола. Таа и овој пат ги изненади своите обожаватели. За фотосесијата го соблече градникот и ...
сите 12 | | | веќе видена

Потребно : 400 гр брашно 200 гр маргарин или маст 150 гр шеќер 1 јајце 2 жолчки кора од лимон, малку сол 2 ванили 2 лажици рум 200 гр мелени ореви (може и ...
сите 95 | | | веќе видена

Актрката Сања Арсовска вчера славеше роденден. Таа наполни 33 години и објави на социјалните мрежи. Но, најголемото внимание го привлече откако го објави ...
сите 6 | | | веќе видена

Озлогласениот нарко-шеф Хоакин Гузман, наречен Ел Чапо, се наоѓа на доживотна робија во Америка, но борбата за неговите тунели меѓу Мексико и САД дури сега ги ...
сите 8 | | | веќе видена

Џенифер Лопез можеше да настрада за време на премиерата на новиот филм „Измамничка од Вол Стрит“, на филмскиот фестивал во Торонто. Латино ѕвездата додека ја ...
сите 24 | | | веќе видена

Иако досега официјално не е потврдено, блиски пријатели на Пенелопе Круз, тврдат дека шпанската актерка го оставила својот поранешен сопруг Том Круз, поради ...
сите 15 | | | веќе видена

Министерството за одбрана на Русија ја тргна ознаката доверливо од единствените документи за настаните кои се случиле непосредно пред и на самиот почеток на ...
сите 19 | | | веќе видена

Ал Гор излажа во 2008 година кога пред светската јавност изјави дека ќе се стопи ледената капа на Северниот пол во рок од пет години. Ваквата негова изјава ...
сите 4 | | | веќе видена

Американската актерка Сусан Саранда, која на филмскиот фестивал во Торонто пристигна да го претстави својот најнов филм, ја критикувала културата на доделување ...
сите 16 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон подготвува план за легално спречување на какво било продолжување на рокот за излегување на Велика Британија од ЕУ. Неговите ...
сите 251 | | | веќе видена

Истражувачката антидисциплинарна лабораторија од Универзитетот за техноогија во Масачусетс, која е вмешана во голем скандал по прифаќањето на донацијата од ...
сите 2 | | | веќе видена

next