Репортер

Крајниот производ од облеката најчесто се испраќа директно во кинеските пристаништа, од каде само се препакува и понатаму се испраќа до светските пристаништа, ...
сите 186 | | | веќе видена

17.08. во 2:15 утрото… дојде мојата љубов и животот ми го направи прекрасен – порача Дивна Карлеуша. Пејачката денеска наполни 39 години, а една од првите ...
сите 18 | | | веќе видена

Никола Тесла се смета за еден од најиновативните и најмистериозни луѓе кои некогаш живееле на планетава. Доколку Тесла не дошол до бројни откритија во својот ...
сите 8 | | | веќе видена

Тазе брачната двојка Ана и Игор Стојанови од Битола подароците што ги добиле на својата свадба им ги подариле на децата од Заводот за рехабилитација во ...
сите 5 | | | веќе видена

Катарина Остоиќ – Каја се пофали на „Инстаграм“ со фотографија од детството и покажа колку навистина се променила. Пејачката денеска е една од најзгодните ...
сите 18 | | | веќе видена

По 16 години љубовна врска раскинаа актерката Хелен Хант и продуцентот и режисер Метју Карнахан. Иако претходно двојката неколкупати ја прекинуваше врската и ...
сите 18 | | | веќе видена

next