Репортер

Фолк-пејачот Џеј вчера беше гостин во емисијата „Гламур“ на една српска телевизија. И додека разговараше со водителот, станa за да се поздрави со него, ама ја ...
сите 6 | | | веќе видена

Пред 18 години се случи најголемиот терористички напад што го промени светот, а во јавноста секојдневно излегуваат нови сведоштва за денот кој ќе остане ...
сите 51 | | | веќе видена

Американскиот пејач Арон Картер, познат како помладиот брат Ник Картер, еден од членовите на популарната музичка група во деведесеттите „Бекстрит бојс“, ...
сите 6 | | | веќе видена

Холивудската глумица Деми Мур на 24 септември ќе ја промовира својата прва книга, мемоарите Inside Out. Во автобиографската книга таа открива дека била ...
сите 16 | | | веќе видена

Потребно 500гр мешано овошје (јаболка, кајсии и праски ) 4 јајца 130гр шеќер 2 кесички ванила 250 гр брашно 1 рендана кора од лимон 150 мл млеко 125 мл масло 1 ...
сите 128 | | | веќе видена

Саудискиот претсолонаследник, принцот Мухамед бин Салман, го ликвидирал човекот на кого му наредил да го убие новинарот Џамал Кашоги. Салман на овој начин сака ...
сите 8 | | | веќе видена

Посмртни останки на човек кој исчезнал пред дваесет години беа пронајдени во потопен автомобил на Флорида, кој жителите го забележале на „Гугл мапс“, пренесува ...
сите 20 | | | веќе видена

Францускиот производител „Рено“ е светски партнер на кинематографијата повеќе од 120 години, а со огромно задоволство компанијата „Аутомотив груп“ како ...
сите 155 | | | веќе видена

Македонскиот музичар Петар Маркоски ќе се жени. Тој и неговата долгогодишна девојка Марија Јосифовска беа на патување во Холандија, каде што Петар ја побара за ...
сите 15 | | | веќе видена

Македонскиот шоумен и актер Игор Џамбазов на својот инстаграм-профил се пофали дека конечно му се исполнил сонот, на иста сцена да пее со Цеца. Оние кои го ...
сите 12 | | | веќе видена

next