Репортер

Чоколадната торта има многу малку состојки и не се пече, што ја прави одличен избор за оние кои не се снаоѓаат најдобро во кујната. Оваа едноставна но „бомба“ ...
сите 43 | | | веќе видена

Досега најчесто сме ја слушале приказната која Лапа Брена ја раскажува за тоа како се запознала со Боба и за нивната љубов. Поранешниот тенисер,реко кога ...
сите 15 | | | веќе видена

Пешачките патеки во градскиот парк во Скопје денеска беа претворени во атлетичарски патеки по кои децата со Даунов синдром и нивните другари трчаа со цел да ги ...
сите 102 | | | веќе видена

Пациент кој преживеал мозочен удар лежејќи парализиран во болнички кревет слушал како лекарите се прашуваат како да му соопштат дека неговата ќерка нема да ...
сите 2 | | | веќе видена

Влатко Лозаноски вечерва првпат одржува голем солистички концерт. Малку со трема, малку свој, како и да е, публиката го дочека како вистинска ѕвезда. Со ...
сите 37 | | | веќе видена

Радиоводителката Дивна Карлеуша, мајка на фолк пејачкта Јелена, почина на 3 март во својата семејна куќа по долга борба со ракот. Нејзината смрт изненади ...
сите 27 | | | веќе видена

next