Репортер

Свештеникот Александар Горјачев од руската област Твер решил да спаси еден град од блуд и разврат. Тој се качил во авион, па заедно со уште двајца свештеници ...
сите 16 | | | веќе видена

Американската разузнавачка агенција ЦИА, објави документи во кои открива информации дека обучувала гулаби кои биле праќани во шпионски мисии. Птиците биле ...
сите 16 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓоргиевска, вчера го привлекоа вниманието на отворањето на фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола. ...
сите 145 | | | веќе видена

Италијанското списание „Чи“, кое е во сопственост на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, објави фотографии од Камила Паркер Боулс, сопругата на ...
сите 16 | | | веќе видена

Рошин Марфи, ирската пејачка што се прослави со бендот „Молоко“, вечерва ќе биде главна ѕвезда на забавата A1 World of Music што ќе се одржи п ред арената ...
сите 4 | | | веќе видена

Научниците од Кралскиот универзитет во Белфаст откриле дека една таблета аспирин месечно е доволна доза за превентива против рак на грлото. Тие извршиле ...
сите 23 | | | веќе видена

Годинешниот „Пивофест“ во Скопје, кој почна во четвртокот со одличниот настап на Кирил Џајковски, ќе трае до недела. Организаторите на оваа четиридневна ...
сите 12 | | | веќе видена

Македонските ученици освоија една сребрена и две бронзени медали на Балканската олимпијада по информатика што се одржуваше во Атина. Сребрениот медал го освои ...
сите 18 | | | веќе видена

next