Репортер

Француска железничка компанија ќе исплати отштета на семејството на свој вработен Хавиер Х., кој починал од инфаркт додека имал секс со непозната жена за време ...
сите 13 | | | веќе видена

Едно лице загина, а 14 други се повредени во несреќата што се случи на фестивал во Германија. Поточно, на Фестивалот за готвење во Фројденберг експлодирала ...
сите 17 | | | веќе видена

Слика на која глумицата Гвинет Палтроу вежба јога гола на планина се појави на инстаграм-профилот на „Гоп“, компанија која е во сопственост на глумицата, ...
сите 10 | | | веќе видена

Поранешниот фудбалер на Парагвај, Славадор Кабањас, само што потпишал договор во 2010 година со англискиот премиерлигашки клуб Манчестер јунајтед бил застрелан ...
сите 3 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ би можел да биде отсутен од терените подолг период отколку што првично се мислеше, вели новинарот на „Њујорк тајмс“, Кристофер Клери. Клери ...
сите 88 | | | веќе видена

Натпреварот за квалификациите на европското првенство го скледеа и премиерите на Србија, Ана Брнабиќ и нејзината партнерка Милица Ѓорѓиќ во друштво со ...
сите 4 | | | веќе видена

Музичка дива Тина Тарнер (77) веќе десет години не пее, не танцува ниту, пак, сака да се дотерува. Но, големата пејачка е актуелна периодов по мјузиклот ...
сите 10 | | | веќе видена

Поп-пејачката Аделина Тахири и нејзиниот сопруг, адвокатот Серјожа Марков, организираа гламурозна забава за првиот роденден на нивниот син Јон. Многу луксуз, ...
сите 12 | | | веќе видена

Сопругата на раперот Гру, Даница, е потресена од неговата смрт. Таа не знаела што се случува сè додека не ѝ се јавила пријателка и не ја прашала: „Што лупаат ...
сите 38 | | | веќе видена

next