Репортер

Млад маж под дејство на алкохол се обидел да удави мечка во зоолошката градина во Варшава откако провалил во кафезот. Откако 23-годишниот Полјак се пробил во ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на Австрија, Александер ван дер Бален е фатен во саботата како ги прекршува рестриктивните мерки поради корона вирусот. Тој со сопругата Дорис ...
сите 3 | | | веќе видена

Ѕвездата од филмот „Основен инстикт“, објави фотографии во бикини. Генерациите пораснаа со филмовите на Шерон Стоун, а американската актерка беше една од ...
сите 8 | | | веќе видена

Пандемијата која потекна од туѓа земја и брзо се прошири низ сите пристаништа каде пристигнаа заразени патници – без разлика дали се асимптоматски или не. ...
сите 43 | | | веќе видена

Во замок изграден во 16. век, пред шест години се венчаа познатиот американски рапер Кање Вест и неговата сопруга Ким Кардашијан. На церемонијата присуствуваа ...
сите 10 | | | веќе видена

Поп дивата Мадона ги изненади своите фанови со гола фотографија која ја објави на социјалните мрежи. Таа се сликаше во проѕирен градник и минијатурни танга. ...
сите 29 | | | веќе видена

Уредниците на американскиот весник „Њујорк Тајмс“, на насловната страна ги објави 1000 имиња на починати од коронавирусот, со цел да укаже на бројката на ...
сите 263 | | | веќе видена

Принцезата Амира бин Ајдан бин Најеф Ал Тавел во 2013 година се разведе од својот сопруг, принцот на саудискиот принц, Авалед бин Талал, а пет години подоцна, ...
сите 13 | | | веќе видена

Мартин Вучиќ, пејач и директор на националниот Ансамбл „Танец“, по смртта на својот татко конечно реши да ги сподели јавно емоциите. Тој напиша неколку збора ...
сите 8 | | | веќе видена

Мартин Вучиќ, пејач и директор на националниот Ансамбл „Танец“, напиша емотивен статус на социјалните мрежи, за неговиот татко, Драган Вучиќ кој неодамна ...
сите 8 | | | веќе видена

Хрватската пејачка Северина Којиќ, зема фотографија од албумот на нејзиниот партнер Игор Којиќ и ја преработи во фотошоп, пренесуваат медиумите. Таа објави ...
сите 12 | | | веќе видена

Францускиот милијардер и сопственик на новинската куќа „Монд“, Хавиер Нил, изјавил дека во текот на осумдесетите години, работел за известувачка служба и дека ...
сите 16 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин, во екот на конфликтот со Запад, поради анексијата на Крим ѝ се заканил на Европската унија, дека ќе ѝ испрати руска војска, ...
сите 23 | | | веќе видена

Поранешниот голман на бразилскиот фудбалски клуб Сао Паоло, Флавио Донизете, открил дека ја продал медалјата која ја освоил од Светското клупско првенство ...
сите 18 | | | веќе видена

next