Репортер

Американскиот пејач Арон Картер, познат како помладиот брат Ник Картер, еден од членовите на популарната музичка група во деведесеттите „Бекстрит бојс“, ...
сите 12 | | | веќе видена

Холивудската глумица Деми Мур на 24 септември ќе ја промовира својата прва книга, мемоарите Inside Out. Во автобиографската книга таа открива дека била ...
сите 14 | | | веќе видена

Потребно 500гр мешано овошје (јаболка, кајсии и праски ) 4 јајца 130гр шеќер 2 кесички ванила 250 гр брашно 1 рендана кора од лимон 150 мл млеко 125 мл масло 1 ...
сите 126 | | | веќе видена

Саудискиот претсолонаследник, принцот Мухамед бин Салман, го ликвидирал човекот на кого му наредил да го убие новинарот Џамал Кашоги. Салман на овој начин сака ...
сите 15 | | | веќе видена

Посмртни останки на човек кој исчезнал пред дваесет години беа пронајдени во потопен автомобил на Флорида, кој жителите го забележале на „Гугл мапс“, пренесува ...
сите 18 | | | веќе видена

Францускиот производител „Рено“ е светски партнер на кинематографијата повеќе од 120 години, а со огромно задоволство компанијата „Аутомотив груп“ како ...
сите 155 | | | веќе видена

Македонскиот музичар Петар Маркоски ќе се жени. Тој и неговата долгогодишна девојка Марија Јосифовска беа на патување во Холандија, каде што Петар ја побара за ...
сите 15 | | | веќе видена

Македонскиот шоумен и актер Игор Џамбазов на својот инстаграм-профил се пофали дека конечно му се исполнил сонот, на иста сцена да пее со Цеца. Оние кои го ...
сите 18 | | | веќе видена

Вчера на гробиштата во Белград беше погребан познатиот српски рапер Далибор Андронов – Гру. На погребот, покрај семејството, дојдоа да се простат од него и ...
сите 15 | | | веќе видена

Македонскиот пејач Марио Арангеловски ќе пее во вториот круг на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Тој на социјалните мрежи објави слика со Јелена Карлеуша и ...
сите 15 | | | веќе видена

Првата дама на САД, Меланија Трамп, за време на одбележувањето на годишнината од терористичкиот напад на 11 септември 2001 година во Њујорк носела фустан кој ...
сите 21 | | | веќе видена

next