Репортер

Актерката номинирана за Оскар, Селма Хајк, во средата започна кампања за бротив против насилство врз жените заглавени дома со мерките за самоизолација среде ...
сите 16 | | | веќе видена

На црниот пазар се продава крв, од оние кои го прележале коронавирусот, пренесува српски Курир . На црниот пазар, таканаречениот „дарк веб“, се продава крв од ...
сите 4 | | | веќе видена

Фотографиите од Џеки Кенеди како опуштено шета на плажа на островот Скорпиос во Грција без ниту едно парче облека на себе предизвикаа вистински скандал во ...
сите 9 | | | веќе видена

Градоначалникот на еден мал град во Перу се преправал дека е мртов бидејќи полицијата го фатила како ги крши мерките воведени поради коронавирусот додека пиел ...
сите 8 | | | веќе видена

Кинески лекари забележиле нови случаи со жаришта на североистокот од земјата. Инфекцијата со коронавирусот, се манифестира поинаку, од оригиналните случаи во ...
сите 16 | | | веќе видена

Американската команда за набавка, издала соопштение на официјалниот сајт на американската влада, каде бара понудувачи кои ќе бидат во состојба да произведат и ...
сите 13 | | | веќе видена

Рускиот ракометар Тимур Дибиров уште една година ќе игра во Вардар. Во време кога од клубот си заминаа повеќето ракометари, а Сергеј Самсоненко се откажа од ...
сите 52 | | | веќе видена

Потребни состојки: Тесто 500гр брашно 2 лажици масло околу 300мл млака вода малку свеж квасец (со големина на зрно лешник) Фил 500гр спанаќ 250гр урда/сирење ...
сите 28 | | | веќе видена

Денес имавме задоволство да разговараме со наш онлајн играч којшто во вчерашното (40-то) коло Лото 7 ја освои досега најголема добивка постигната со онлајн ...
сите 21 | | | веќе видена

Рускиот мултимилијардер кој го однесе Челзи до врвот на Европа, Роман Абрамовиќ, е тежок 12 милијарди долари, а медиумите пишуваат дека најверојатно од страв, ...
сите 5 | | | веќе видена

Следната пандемија со која човештвото би можела да се соочи, доаѓа од амазонска прашума, предупредува бразилскиот еколог Давид Лапола. Тој предупредува дека ...
сите 3 | | | веќе видена

Медицинската сестра од Бразил, Елаин Оливеира, повеќе не комуницира со своите браќа, затоа што, како што таа вели, тие не веруваат дека коронавирусот постои, ...
сите 10 | | | веќе видена

next