Репортер

Познатата актерка Фелисити Хофман која толкуваше една од главните улоги во популарната серија „Очајни домаќинки“ ноќеска беше уапсена за мито поради сомневање ...
сите 24 | | | веќе видена

Американските актерки Фелисити Хофман и Лори Логлин се обвинети дека заедно со уште 40 лица, учествувале во запишањето на своите деца давајќи мито на познати ...
сите 25 | | | веќе видена

Српската пејачка Марија Шериофовиќ го одржа првиот од серијалот концерти наречен „Другата страна на плочата“. Концертот се одржа во преполниот „Сава“ центар. ...
сите 9 | | | веќе видена

Оскаровецот Рами Малек тврди дека и покрај физичката сличност со неговиот брат близнак, двајцата се сосема поинакви личности и карактери. Неговиот брат близнак ...
сите 16 | | | веќе видена

Овен Поведете сметка на можните компликации на деловен план. Денеска денот не ви е поволен на ова поле. Можете да се надевате на познанство со лице кое ќе ви ...
сите 47 | | | веќе видена

Паула Купер Трајковски е Американка која од пред шест години живее во Скопје. Тука се преселила заради љубовта кон сопругот Бојан, со кого се запознала во ...
сите 5 | | | веќе видена

Турската актерка Синем Мустафа, која публиката ја запозна како Јасемин од серијата „Вљубениот ерген“, вчеравечер се породи со близнаци. Актерката роди ...
сите 3 | | | веќе видена

Гркот Антонис Мавропулос се спасил откако задоцнил две минути за време на летот Адис Абеда-Најроби. Авионот шест минути по полетувањето се срушил, а во истиот ...
сите 8 | | | веќе видена

next