Репортер

Откако глумицата и дизајнерка Мери Кејт Олсен (33) поднесе барање за развод од сопругот Оливие Саркози (51), во јавноста се раширија приказните дека ...
сите 3 | | | веќе видена

Јавните куќи во Швајцарија сакаат да продолжат со работа по карантинот што беше воведен заради пандемијата на коронавирусот. Тие веќе подготвија протокол кој ...
сите 2 | | | веќе видена

Амар и Лејла Чамо од Босна и Херцеговина се на пат околу светот со нивното фиќо. Велат, нивниот зелен автомобил е вистинска атракција скоро секаде кајшто ќе се ...
сите 11 | | | веќе видена

Бебе Реџа неодамна откри дека нејзините родители се заразиле со ковид-19, но дека во меѓувреме оздравеле и дека сега се добри и двајцата. 30-годишната пејачка ...
сите 18 | | | веќе видена

„Фејсбук“ повторно го забрани шерувањето текстови од сајтот „Нечурал њуз“, кој е познат по содржините поврзани со теории на заговор. Сега забраната не е заради ...
сите 21 | | | веќе видена

Магазинот „Форбс“ ја исфрли ријалити ѕвездата и бизнисменка Кајли Џенер од својата листа на милијардери. Тие ја тргнаа со објаснување дека нејзиното семејство ...
сите 16 | | | веќе видена

ОВЕН Може да очекувате промени на деловно поле. Се разочаравте во саканата личност. Пред вас е период во кој ќе сакате да ја прекинете емотивната врска. ...
сите 108 | | | веќе видена

Државната полиција на Минесота, утрово без никакво образложение го уапси новинарот и член на екипата на „Си-ен-ен“, Омар Хименез, пренесува „Ројтерс“. Тој беше ...
сите 356 | | | веќе видена

Руската манекенка Ирина Шајк, повторно се најде во центарот на вниманието кај американските таблоиди, откако била видена во станот на нејзиниот поранешен ...
сите 6 | | | веќе видена

next