Репортер

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун многу ретко се појавуваше во јавноста во минатите два месеци, а во последните три недели државните медиуми воопшто не ...
сите 14 | | | веќе видена

Потребни состојки: 1 лист обланда 2 конзерви туна 100гр пченка 3 кисели краставички 2 варени моркова 2 лажици пржен сусам 100гр маргарин сол и бибер Начин на ...
сите 2 | | | веќе видена

Момчето наследник на Далај лама, кое во 1995 година, исчезна, води обичен живот во Кина, пренесуваат кинеските власти. Пред 25 години, шестгодишното момче, ...
сите 16 | | | веќе видена

Кит Гембел од Детроит ги изгубил својот татко и дедо поради коронавирусот и тоа во период од само неколку часа. Тој за „Раша тудеј“, раскажал дека неговото ...
сите 27 | | | веќе видена

Јужнокорејскиот пејач Парк Џи Сенг, познат како Псај, ги сруши сите рекорди со неговиот хит „Гангам стајл“, но тој вели дека славата лошо му влијаела на ...
сите 12 | | | веќе видена

Регионалната ѕвезда Дино Мерлин, стана дедо. Тој го добил својот прв внук пред неколку дена, откако се породила сопругата на неговиот син Хамза. Бебето ќе се ...
сите 6 | | | веќе видена

Медицинска сестра од Тула во централна Русија, ја чека казна, затоа што на работа се појавила во проѕирно заштитно одело, под кое и се гледала долната облека. ...
сите 6 | | | веќе видена

„Епл“ и „Гугл“ ставија во погон технологија којашто ќе им помогне на земјите со помош на апликации да го следат ширењето на коронавирусот за да ги известат ...
сите 8 | | | веќе видена

next