Репортер

Турската актерка Мерием Узерли, позната како Хурем Султан, беше гостинка на Филмскиот фестивал во Венеција Со облеката многумина ги потсети на својата најдобра ...
сите 5 | | | веќе видена

Поранешниот студент од „Харвард“ и „Оксфорд“, Моамер Гадафи, роден во шатор во пустина, пред точно 50 години стана еден од најмладите лидери во Африка. Пример ...
сите 6 | | | веќе видена

Поранешниот студент од „Харвард“ и „Оксфорд“, Моамер Гадафи, роден во шатор во пустина, пред точно 50 години стана еден од најмладите претседатели во Африка. ...
сите 6 | | | веќе видена

Леталото на кинеската вселенска мисија „Чанге-4“ е првото вселенско летало кое во јануари се спушти на темната страна на Месечината. Неговата мисија има за цел ...
сите 28 | | | веќе видена

Американската безбол ѕвезда Алекс Родригез ја продаде својата луксузна вила во западен Холивуд, по многу пониска цена од тоа што ја купил, за да може да се ...
сите 14 | | | веќе видена

Според древна ирска легенда островот Хју-Брасил е скриен длабоко во маглата и истиот се појавува на секои седум години. Може да се види само во текот на еден ...
сите 2 | | | веќе видена

Високиот суд во Белград ја потврди првостепената пресуда со која во април партнерот на српската пејачка Наташа Беквалац, Лука Лазукиќ, беше осуден на условна ...
сите 16 | | | веќе видена

next