Репортер

Љубовницата на најбогатиот човек на светот, Џеф Безос, го чинеше милијардерот повеќе од 40 милијарди евра. Безос кој е сопственик на компанијата „Амазон“ и кој ...
сите 14 | | | веќе видена

Најбрзиот човек на светот, Јусеин Болт, стана татко. Неговата долгогодишна партнерка, Каси Бенет, роди девојче. Осумкратниот олимписки шампион засега не го ...
сите 2 | | | веќе видена

Во 2002-ра година, Македонија ја освои првата европска титула благодарение на женскиот ракометен клуб Кометал Ѓорче Петров. Истата година, Александар Митевски ...
сите 16 | | | веќе видена

Потребни состојки : 100 гр брашно 50 мл вода 8 лажици шеќер 1 литар млеко 150 гр црно чоколадо (рендано) 150 гр бело чоколадо (рендано) Начин на подготовка : ...
сите 101 | | | веќе видена

дравствениот научник и советник во кинеската влада, Зонг Наншан, вели дека коронавирусот е подметнат во градот Вухан и дека тамошните власти ги криеле бројките ...
сите 61 | | | веќе видена

Говорејќи во италијанскиот парламент, пратеничката Сара Куниал, изнесе низа на обвинувања на сметка на основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, за начинот на ...
сите 94 | | | веќе видена

Рускиот лидер Владимир Путин, им ги наплатил респираторите кои им ги подари на САД и кои на почетокот требеаше да бидат бесплатни. На крајот се испостави дека ...
сите 15 | | | веќе видена

next